Technika

S-Works Turbo Levo

Specialized Turbo Levo je jedným z najlepších eMTB – veď vyhral skupinový test E-MOUNTAINBIKE 3 roky po sebe. V procese redizajnu tretej generácie bicykla sa stal výrazne schopnejším na trailoch. Je tiež známy svojimi skvelými všestrannými vlastnosťami, širokými možnosťami využitia a vynikajúcim charakterom na dlhých trasách. Na prvý pohľad sa na novom Specialized S-Works Levo 2022 vizuálne veľa nezmenilo, ale keď sa pozriete bližšie, zistíte, že celokarbónový rám so zdvihom 150 mm bol úplne prepracovaný. To však neznamená len to, že Specialized prešiel na progresívne športovú a prispôsobiteľnú geometriu a zmiešané veľkosti kolies s 29″ predným a 27,5″ zadným kolesom.

Špecifikácia komponentov pozostávajúca z vidlice FOX 38 so zdvihom 160 mm a tlmiča piggyback je tiež plne koncipovaná pre trailový výkon. Vzhľadom na veľkú batériu s kapacitou 700 Wh je hmotnosť 22,04 kg pri veľkosti bicykla S4 naďalej na nízkej úrovni. Pri prepracovaní modelu Specialized S-Works Turbo Levo za 13 999 eur kalifornská značka venovala pozornosť aj drobným detailom, aktualizovala softvér motora, kinematiku, softvér, nabíjací port, možnosti ladenia, niekoľko detailov rámu a ekosystém funkcií motora a konektivity, ako aj samotnú jednotku Turbo Connect. Novo integrovaný displej MasterMind v hornej rámovej rúrke nahrádza existujúcu jednotku TCU a je jednou z najvýraznejších aktualizácií, ktorá priťahuje zvedavé pohľady.

Charakter nového modelu Levo má okrem názvu a batérie len málo spoločného so svojím predchodcom. Nový Specialized S-Works Turbo Levo je určený pre všetkých, ktorí hľadajú vysoko výkonný eMTB do náročného terénu s dokonalým zmyslom pre detail, vysokou kvalitou spracovania a najmodernejším používateľským zážitkom vďaka rozšírenému ekosystému okolo nového MasterMindu. Najšťastnejšie sa cíti na naozaj náročných tratiach a pri vysokých rýchlostiach, boduje skvelým odpružením a dobrou stabilitou. Ak hľadáte bicykel na pohodlné výlety a flow traily, ste na nesprávnom mieste. Aj do kopca je najšťastnejší pri jazde náročným terénom. Ak sa vám zdá, že vám tento bicykel sedí, je tu len jedna vec: nezabudnite venovať čas nájdeniu správnej veľkosti, odpruženia a nastavenia geometrie.

Text a Foto: ebike-mtb.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Ararkis Sandstorm

Ararkis Sandstorm sa chce stať najrýchlejším elektrickým hyperautom na svete, ktorý dosiahne rýchlosť 100 km/h len za

Sonus faber

Suprema je doteraz najambicióznejším projektom spoločnosti Sonus faber a odráža vrchol zvukového inžinierstva.