Technika

Square Bang Unico

Hublot predstavuje vlastnú interpretáciu štvorcových hodiniek, ktoré majú úplne novú geometriu. Hodinky Square Bang Unico, inšpirované ikonickými hodinkami Big Bang od Maison, pridávajú nový pilier „The Shaped Collection“, ktorý sa umiestňuje vedľa kolekcie Spirit of Big Bang.

Existuje niečo, čo v hodinárstve ešte nebolo preskúmané? Túto otázku si oddelenie výskumu a vývoja spoločnosti Hublot kladie každý deň. Keď ste vytvorili najodolnejšie materiály, nadviazali najbláznivejšie partnerstvá a vyvinuli mimoriadne komplikácie, odpoveď je často veľmi jednoduchá… V tvare. Hublot v súčasnosti ovláda tri: okrúhle hodinky, hodinky v tvare suda a MP, tie „Master Pieces“ majú, ktoré sa vymanili zo všetkých konvencií.

Dnes bol vytvorený štvrtý tvar: štvorec. Jeho geometria učarovala spoločnosti Hublot kvôli výzvam, ktoré kladie. Po prvé, pohyb. Keďže každý kaliber má ako základnú súčasť koleso, potrebuje preto okrúhly pohyb. Ak máte okrúhly strojček harmonicky umiestniť do hranatého puzdra, vyžaduje si to veľmi špecifický štýl. Preto väčšina hodinárov svoj strojček skrýva, aby vytvorila ilúziu použitia tvarovaného strojčeka, alebo preto, že sa im nepodarilo nájsť jednotný estetický štýl.

Hublot sa rozhodol ísť radikálne odlišným smerom: výrobca hodiniek neskrýva nič zo svojho vlastného, interného strojčeka Unico, ktorý je pýchou nyonských hodinárov a už viac ako 10 rokov bije ako srdce väčšiny jeho návrhov. Chronograf má stĺpcové koleso viditeľné na 6. hodine, zatiaľ čo jeho dvojkomorový displej sa zaobíde bez číselníka, aby odhalil svoje tajné vnútorné fungovanie.

Text a Foto: www.hublot.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Oswalds Mill Audio

Oswalds Mill Audio (OMA) je americká lifestylová spoločnosť, ktorá navrhuje a vyrába špičkové audio zariadenia pre domácnosť.

A for Ara

Ara znamená oltár, cieľom reproduktorov je podporiť oddanosť: aktívne počúvanie, pri ktorom sa celým svojím ja oddávame zvuku.