Technika

Suzuki MOQBA

Suzuki MOQBA (Modular Quad Based Architecture), ktorý tento mesiac debutoval na japonskom veľtrhu mobility, je malý elektrický skúter so štyrmi kolesami na kĺbových nohách. Je to prvý motocykel navrhnutý s jasným cieľom chodiť po schodoch. Dizajn je zatiaľ v štádiu konceptu, ale mohol by priniesť revolúciu v jazde na kolobežkách v mestách. Nielenže sa zvýši úroveň stability pri prekonávaní prekážok, ale je oveľa menej pravdepodobné, že sa poseriete, ak narazíte na výmoľ, ktorý ste nevideli.

Táto modulárna architektúra založená na štvorkolkách je určená „pre tých, ktorí čelia prekážkam v doprave, ako sú schody, a to aj v regióne s rozvinutou verejnou dopravou“. To pravdepodobne znamená, že je to z veľkej časti určené pre japonské publikum, ale videl by som, že by sa táto vec dala využiť aj tu, v americkom meste s ťažkými schodmi, ako je San Francisco.

Suzuki plánuje predviesť celú plejádu rôznych podvozkov, ktoré môže niesť modulárna platforma na nohy. Aj keď je malý e-skúter najpohodovejší na každodenné používanie zdatným človekom, ako som ja, tento systém môže byť mimoriadne užitočný aj ako vozík na zdolávanie schodov alebo lekárske nosidlá. Suzuki si tiež predstavuje, že MOQBA sa môže používať na nosenie ťažkých vecí po schodoch, ako sú potraviny, balíky a odpadkové koše.

Text a Foto: interestingengineering.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Alfa Romeo Junior

Alfa Romeo predstavuje nový model JUNIOR ako symbol dokonalej rovnováhy medzi inováciou a tradíciou…