Technika

Tamarit Motorcycles Helios

Tamarit Motorcycles, dielňa na zákazkové motocykle so sídlom v španielskom Alicante, predstavila svoj café racer pomenovaný Helios po gréckom bohu Slnka. Na mieru šitý motocykel Triumph je výsledkom nespočetných hodín remeselnej práce, kde prvky, ako napríklad modifikovateľný motor, monokokový rám a vlastné svetlomety, prispievajú k božskému štýlu Heliosa.

V závislosti od projektu je motor otvorený a renovovaný sériou úprav, vďaka ktorým je ako nový. Náš tím, ak ide o prémiový projekt, má na starosti čistenie sadzí od karbónových usadenín, úpravu ventilových sediel, predimenzované piesty, brúsenie valcov, tesnenia ventilov, pohon reťazí a plánovanie hláv valcov. Týmto spôsobom z motora urobíme nový.

Neexistuje model motocykla a štýl, ktoré by sa k sebe hodili lepšie ako karburátorový Thruxton 900 a štýl Cafe Racer. Táto kombinácia robí z modelu Helios skutočný klasický motocykel v čistom štýle Racer.

Exkluzívna oranžová farba je tá, ktorá pokrýva projekt 109. Helios predstavuje odkaz svojho názvu na boha Slnka. Neuveriteľný výsledok, pre ktorý sa však niekoľkokrát lakovalo, aby sa našla farba, ktorá by vyzerala a zvýraznila dizajn motocykla.

Jednou z najpozoruhodnejších častí projektu je hydraulický monokok, ktorý sme vyvinuli pre naše najšpeciálnejšie motocykle. Ide o jedinečnú časť, ktorá sa dvíha a umožňuje prístup ku všetkému bez potreby odsúdenia motocykla. Na iných motocykloch je táto časť zvarená, takže na prístup k určitým častiam je potrebné motocykel rozobrať.

Na monokokovom ráme nájdeme jednomiestne kožené sedadlo zapustené do nádrže, takže je plne integrované do jej tvaru. Pocit kontinuity, ktorý ešte viac zvýrazňuje siluetu motocykla.

Text a Foto: tamaritmotorcycles.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Mr Jones Watches

Mr Jones Watches je malá, umelecká, londýnska mini značka, ktorá vyrába svoj vlastný rad hodiniek už viac