Technika

Tamarit Motorcycles Helios

Tamarit Motorcycles, dielňa na zákazkové motocykle so sídlom v španielskom Alicante, predstavila svoj café racer pomenovaný Helios po gréckom bohu Slnka. Na mieru šitý motocykel Triumph je výsledkom nespočetných hodín remeselnej práce, kde prvky, ako napríklad modifikovateľný motor, monokokový rám a vlastné svetlomety, prispievajú k božskému štýlu Heliosa.

V závislosti od projektu je motor otvorený a renovovaný sériou úprav, vďaka ktorým je ako nový. Náš tím, ak ide o prémiový projekt, má na starosti čistenie sadzí od karbónových usadenín, úpravu ventilových sediel, predimenzované piesty, brúsenie valcov, tesnenia ventilov, pohon reťazí a plánovanie hláv valcov. Týmto spôsobom z motora urobíme nový.

Neexistuje model motocykla a štýl, ktoré by sa k sebe hodili lepšie ako karburátorový Thruxton 900 a štýl Cafe Racer. Táto kombinácia robí z modelu Helios skutočný klasický motocykel v čistom štýle Racer.

Exkluzívna oranžová farba je tá, ktorá pokrýva projekt 109. Helios predstavuje odkaz svojho názvu na boha Slnka. Neuveriteľný výsledok, pre ktorý sa však niekoľkokrát lakovalo, aby sa našla farba, ktorá by vyzerala a zvýraznila dizajn motocykla.

Jednou z najpozoruhodnejších častí projektu je hydraulický monokok, ktorý sme vyvinuli pre naše najšpeciálnejšie motocykle. Ide o jedinečnú časť, ktorá sa dvíha a umožňuje prístup ku všetkému bez potreby odsúdenia motocykla. Na iných motocykloch je táto časť zvarená, takže na prístup k určitým častiam je potrebné motocykel rozobrať.

Na monokokovom ráme nájdeme jednomiestne kožené sedadlo zapustené do nádrže, takže je plne integrované do jej tvaru. Pocit kontinuity, ktorý ešte viac zvýrazňuje siluetu motocykla.

Text a Foto: tamaritmotorcycles.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.

Alfa Romeo 33 Stradale

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

MB&F M.A.D.1 GREEN

V roku 2021 vytvoril zakladateľ MB&F Maximilian Büsser novú značku M.A.D.Editions ako poďakovanie priateľom a rodine MB&F.

Concept CLA Class

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

ARNOLD & SON DSTB 42

Pri príležitosti Ženevských dní hodiniek 2023 vydáva švajčiarska značka Arnold & Son aktualizovanú verziu hodiniek DSTB-Dial-Side