Technika

Tambour Einstein Automata

Hodinky Tambour Einstein Automata, navrhnuté, vyvinuté a vyrobené v hodinárskej dielni Louis Vuitton v Ženeve, sú výsledkom práce niektorých z najuznávanejších horologických a remeselných talentov súčasného sveta.

Ciferník pozoruhodného remeselného spracovania, ktorý zahŕňa techniky mikrosochárstva a grisaille smaltu, zobrazuje podobizeň Alberta Einsteina na jednom z jeho najznámejších fotografických a zlomyseľných portrétov, ktorý v nečakanej chvíli ľahkovážnosti vyplazuje jazyk.

V ikonickom puzdre Tambour bije kaliber LV 525, ktorého strojček oživuje ciferník prostredníctvom 4 animácií a poskytuje čas na požiadanie.

Príbeh ciferníka pokračuje na ručne maľovanom kufri Louis Vuitton, ktorý dodáva hrdosť týmto výnimočným hodinkám.

Text a Foto: www.ablogtowatch.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Richard Mille RM 07-01

Richard Mille uvádza tri nové hodinky z farebnej keramiky, ktoré zobrazujú talianske umelecké a architektonické hnutie Memphis Design.

Aston Martin DB5

Po šiestich desaťročiach je Aston Martin DB5 naďalej jedným z najikonickejších a najrozpoznateľnejších automobilov na svete.

Rudis Sylva RS23

Hodinky Rudis Sylva Harmonious Oscillator RS 23 sú k dispozícii v limitovanej edícii 8 kusov v titánovej farbe a 8 kusov

QUAD Revela

Séria QUAD Revela je nová pozoruhodná séria reproduktorov od spoločnosti QUAD – tvorcov „The Closest Approach To The

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.