Technika

Transparent

Poslaním spoločnosti Transparent je stať sa prvou cyklickou technologickou značkou. Túto misiu dosahujú výrobou nadčasovej modulárnej elektroniky, ktorú je možné neustále vylepšovať. Veria, že produkty by sa mali vekom zlepšovať a že spoločnosti sú zodpovedné za odstraňovanie elektronického odpadu zo sveta.

Prečo práve Transparent?
Byť transparentný znamená prestať s korporátnymi kecami a úprimne sa rozprávať na úrovni očí s našimi používateľmi, podporovateľmi a rozšírenou tvorivou komunitou. Transparentnosť znamená, že sa otvorene delíme o svoju vášeň a cestu.

Transparentný dizajn
Dizajn sa často používa na to, aby sme na niečo dali efektný povrch. My chceme robiť presný opak. Chceme ukázať produkty také, aké naozaj sú. Hlavné materiály našich výrobkov – hliník a sklo, sú vybrané pre ich schopnosť dlho vydržať a existovať v recyklovaných materiálových tokoch. Neustále pracujeme na zvyšovaní recyklovaných zdrojov s cieľom uzavrieť materiálový cyklus. Transparentné výrobky zároveň splynú s akýmkoľvek pozadím. To je samozrejme aj myšlienka, ktorá stojí za týmito výrobkami… aby sa technický predmet stal súčasťou akéhokoľvek štýlu, akéhokoľvek miesta alebo času.

Transparentný zvuk
Vo svete zvuku sa termínom transparentný zvuk označuje schopnosť reproduktorov sprostredkovať poslucháčovi skutočný zámer hudobníka. Našou ambíciou je priblížiť poslucháča k hudbe. Ponúknuť bohatý a autentický hudobný zážitok. Nezdobíme zvuk – namiesto toho oslavujeme ikonické, hudbu vytvárajúce prvky.

Nadčasová elektronika
Naše výrobky sú navrhnuté pre cyklické hospodárstvo. Okrem dlhotrvajúcej kvality a vzhľadu to znamená modulárnu konštrukciu, ktorú možno časom opravovať a modernizovať vďaka neustálemu vývoju technológií. Používatelia tak môžu svoj výrobok aktualizovať podľa svojich preferencií a namiesto výmeny celej jednotky meniť len malú časť. Transparentné výrobky sa budú vekom zlepšovať a my urobíme všetko pre to, aby sme zo sveta odstránili elektronický odpad.

Text a Foto: transpa.rent

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Alfa Romeo Junior

Alfa Romeo predstavuje nový model JUNIOR ako symbol dokonalej rovnováhy medzi inováciou a tradíciou…

Diodra S3

Európsky start-up Diodra má nový jednoduchý bambusový mestský ebike S3…