Technika

Trilobe Nuit Fantastique

Parížsky dizajnérsky étos a emócie sú u francúzskeho výrobcu hodiniek Trilobe v popredí. Kolekcia hodiniek, známa pod názvom „Nuit Fantastique“ (Fantastická noc), veľmi dobre propaguje špecifickú formu estetiky a osobitosti, ktorú máme radi od moderného parížskeho luxusného dizajnu.

Hodinky Nuit Fantastique a Les Matinaux majú veľa spoločného, vrátane rovnakých puzdier a strojčekov. Čo sa líši, sú ciferníky spolu s malou úpravou spôsobu čítania času. Vzhľadom na to, že hodinky majú „porovnateľnú hodnotu“, je logické, že stoja rovnako. Spotrebitelia si zatiaľ musia medzi rôznymi výrobkami Trilobe vyberať srdcom – čo francúzskych poskytovateľov luxusného tovaru nepochybne teší.

Ciferník zobrazuje hodiny, minúty a sekundy, každú z nich prostredníctvom iných prostriedkov. Najskôr začneme hodinami, ktoré sú indikované prostredníctvom ukazovateľa s logom Trilobe umiestneného na 12. hodine hlavného ciferníka. Obvodový kotúč s hodinami sa otáča proti smeru hodinových ručičiek a aktuálna hodina je tá, ktorá prechádza na ceste k ďalšej hodine.

Minúty sa zobrazujú prostredníctvom malého okienka umiestneného v hornej časti zobrazeného ukazovateľa v tvare droida Star Wars BB-8 umiestneného asymetricky na ľavej strane ciferníka. Tento ciferník je zaujímavý tým, že stupnica má ukazovatele každých päť minút, pričom medzi číslicami je bod, ktorý je akousi 2,5-minútovou značkou (teda niečo, čo sa nevidí každý deň).

Nakoniec je tu ukazovateľ sekúnd, ktorý je realizovaný prostredníctvom plného otáčajúceho sa kotúča. Spoločnosť Trilobe chcela mať na ciferníku trochu šmrncu, preto je stred disku sekundového ukazovateľa zdobený vzorom v štýle „Clos du Paris“, ktorý tvoria veľmi malé pyramídky.

Text a Foto: www.ablogtowatch.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.

Alfa Romeo 33 Stradale

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

MB&F M.A.D.1 GREEN

V roku 2021 vytvoril zakladateľ MB&F Maximilian Büsser novú značku M.A.D.Editions ako poďakovanie priateľom a rodine MB&F.

Concept CLA Class

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

ARNOLD & SON DSTB 42

Pri príležitosti Ženevských dní hodiniek 2023 vydáva švajčiarska značka Arnold & Son aktualizovanú verziu hodiniek DSTB-Dial-Side