Technika

Triumph Rocket 3 Storm

Triumph Rocket 3 Storm vôbec nepotrebuje existovať. Ale svet je vďaka tomu zábavnejší a zaujímavejší, toto absolútne monštrum sa v roku 2024 znovuzrodilo s novou prezývkou „Storm“, zlovestným čiernym vzhľadom a pravdepodobne zbytočným, ale napriek tomu vítaným zvýšením výkonu.

Pôvodnou motiváciou, ktorá bola prvýkrát uvedená na trh pred 20 rokmi ako Rocket III, bolo vytvoriť cruiser s veľkou kubatúrou, ktorý by sa presadil na americkom trhu. S odôvodnením, že miestne značky ako Harley-Davidson vlastnia celú záležitosť veľkých dvojvalcov, sa Triumph rozhodol pre trojvalec, pričom rozhodnutie montovať ho pozdĺžne znamenalo, že tradičné obmedzenia týkajúce sa objemu mohli byť ignorované. Po odstránení okov nakoniec inžinieri prišli s motorom s objemom 2 294 cm3, ktorý sa v roku 2019 rozšíril na 2 458 cm3 v znovuzrodenom modeli Rocket 3.

Nový hliníkový rám, zníženie celkovej hmotnosti o 40 kg a oveľa ostrejšie ovládanie znamenali, že Rocket je teraz viac než len veľký motor s riadidlami a tvorí základ tejto aktualizovanej verzie Storm s dodatočným výkonom, podlým vzhľadom a rôznymi ďalšími detailnými vylepšeniami.

Text a Foto: triumph-mediakits.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Mr Jones Watches

Mr Jones Watches je malá, umelecká, londýnska mini značka, ktorá vyrába svoj vlastný rad hodiniek už viac