Technika

Ulysse Nardin UFO

Kto by sa odvážil dať námornému chronometru alebo stolným hodinám novú podobu? A predsa, v roku 2021, pri príležitosti 175. výročia, spoločnosť Ulysse Nardin znovu vynašla UFO. Nový skok do budúcnosti pre nekonformnú manufaktúru, ktorá vždy predbieha svoju dobu! Umelecký, technický, ale aj hravý UFO – Unidentified Floating Object – sa po štuchnutí rozkýve a potom sa sám napraví na svojom podstavci.

Fascinujúce oválne hodiny UFO, ktoré sú schopné vzdorovať gravitácii, si vyžiadali dva roky výskumu a výroby prototypov, na ktorých pracovali výskumné a vývojové tímy spoločnosti Ulysse Nardin a hodinársky špecialista Maison L’Épée v Delémonte. Hmotnosť UFO – presne 7,2 kg – a jeho rozloženie – na výšku 263 mm a v priemere 159 mm – mu dávajú vlastnosti… hračiek z roly-poly!

Prvých 75 jedinečných exemplárov UFO v tmavomodrej farbe bolo rýchlo rozpredaných. V tom istom roku sa na charitatívnej aukcii Only Watch predala oranžová verzia za výnimočnú sumu 380 000 CHF. Toto vzrušujúce dobrodružstvo sa teraz končí poslednou historickou sériou, z ktorej každá je limitovaná na 30 kusov: zelená pre Yoshidu v Japonsku, ľadovo modrá pre Bucherer a šampanské pre The Hour Glass v juhovýchodnej Ázii.

Text a Foto: www.ulysse-nardin.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Alfa Romeo Junior

Alfa Romeo predstavuje nový model JUNIOR ako symbol dokonalej rovnováhy medzi inováciou a tradíciou…