Technika

Urwerk UR-100

Azda žiadna iná butiková značka luxusných hodiniek by sa necítila tak dobre v akčnom sci-fi filme ako Urwerk. Koniec koncov, Urwerk si pre niekoľko rôznych filmových dobrodružstiev nevybral hodinky nikto iný ako Iron Man a značka s nadšením prijala svoje fantastické a futuristické miesto v popkultúrnom povedomí.

Hoci mnohé z výtvorov tejto bláznivej spoločnosti vyzerajú na prvý pohľad komplikovane, použité mechanizmy určovania času sú prekvapivo intuitívne. Našťastie ich čítanie na prvý pohľad netrvá tak dlho, aby ste si ich osvojili.

Tu však máme niečo menej bežné pre najneobvyklejšiu značku: Hodinky URWERK UR-100 SpaceTime nesledujú len čas, ale aj cestu planéty Zem a nás, ktorí sa držíme na jej povrchu, ako sa rúti nebom. Hodinky URWERK UR-100 SpaceTime nesledujú len čas, ale aj cestu planéty Zem a nás, ktorí sa držíme na jej povrchu, ako sa rúti nebom.

Text a Foto: www.urwerk.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Angelico

Najnovšia limitovaná kolekcia hodiniek Christopha Clareta Angelico sa dodáva vo variantoch so zlatým aj titánovým puzdrom.

Tatra Force

Odhalenie novej generácie Tatra Force je zlomom v automobilovom priemysle a za revolučným dizajnom stojí dizajnér Lukáš Taneček.

Austro-Daimler ADS-R

Pred viac ako sto rokmi navrhol Ferdinand Porsche vo Wiener Neustadte v Rakúsku výnimočné pretekárske vozidlo Austro-Daimler ADS-R.

Chronomètre FB 3SPC

Hodinky Chronomètre FB 3SPC čerpajú svoju inšpiráciu z decimálnych hodiniek č. 26, ktoré v roku 1793 vyrobil Louis Berthoud.

Nissan Hyper Punk

Spoločnosť Nissan Motor Co., Ltd. priniesla na nedávny japonský veľtrh mobility fyzický model svojho koncepčného elektrického

Wami Lalique Spyder

Štýl modelu Wami Lalique Spyder bol starostlivo navrhnutý v Centre Stile spoločnosti ARES a čerpá inšpiráciu z 50. rokov minulého storočia.