Technika

Vacheron Constantin Limited Edition

V úzkej spolupráci s Musée du Louvre predstavuje spoločnosť Vacheron Constantin novú sériu hodiniek zo svojej kolekcie Métiers d’Art venovanú veľkým civilizáciám staroveku.

Perzskú ríšu éry Dareia Veľkého reprezentuje symbolické dielo vybrané spomedzi majstrovských diel uchovávaných v Louvri, Dareiov lev, reprodukovaný v podobe miniatúrnej vyrezávanej zlatej aplikácie. Pre rytca zobrazujúceho jedného z levov bolo výzvou dosiahnuť presné stvárnenie, ktoré by zodpovedalo pokročilej štylizácii svalov a srsti hrivy vznešeného tvora, ktorú možno vidieť na origináli.

Pretože levy sú súčasťou vlysu, ciferník hodiniek v pozadí musel predstavovať túto výzdobu z glazovaných tehál pripevnených na stene. Na dosiahnutie tohto cieľa sa remeselníci rozhodli pre kamennú intarziu. Tieto hodinky Métiers d’Art Tribute to great civilisations – Lion de Darius oživujú jeho plnú nádheru.

Text a Foto: www.vacheron-constantin.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Boenicke Audio

Cieľom a najhlbším želaním spoločnosti Boenicke Audio je vymýšľať, navrhovať, vyrábať a predávať produkty, ktoré sú iné.

Oswalds Mill Audio

Oswalds Mill Audio (OMA) je americká lifestylová spoločnosť, ktorá navrhuje a vyrába špičkové audio zariadenia pre domácnosť.