Technika

Vault V2+ RCT

Vo svete špičkových hodiniek je spoločnosť Vault stále akýmsi skrytým klenotom. Značku založil v roku 2013 Schwarz, ktorého jedinečná vízia dizajnu, materiálov a umiestnenia na trhu sa mohla spoľahnúť na podporu renomovaných nezávislých hodinárov Andreasa Strehlera a Marca Jenniho. Schwarz rád posúva hranice v oblasti technológií a materiálov a robí to v kúskoch šitých na mieru. Netúži po objeme, ale skôr po zachytení plynutia času spôsobom, ktorý najlepšie vyhovuje jeho klientom.

S modelom V1+CTI Vault predstavil vôbec prvé hodinky s puzdrom vyrobeným z uhlíkového titánu. V prípade modelu V2+White CC butiková značka ako prvá použila uhlíkové vlákna zmiešané s bielou keramikou. Partnerom spoločnosti Vault pri tejto modernej výrobe puzdra je renomovaná spoločnosť Fatcarbon, s ktorou sa Vault spojil aj pri tvorbe puzdra z uhlíkového kompozitu Dark-Matter modelu V2+RCT.

Vault V2+RCT je veľmi moderný výtvor, ktorý však má základ v remeselnom spracovaní starej školy a snahe posunúť ho na vyššiu, modernejšiu úroveň. Je to najnovšia technológia spojená s najstaršími zručnosťami – cez deň podhodnotená a v noci extrovertná.

Text a Foto: www.vault.swiss

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Morgan Midsummer

Spoločnosti Pininfarina a Morgan sa spájajú pri tvorbe nového otvoreného karosárskeho vozidla Midsummer.

BMW XM Mystique Allure

BMW XM Mystique Allure je prvým vozidlom v histórii značky, pri ktorého návrhu boli použité materiály z oblasti vysokej

Aston Martin Vantage

Aston Martin s hrdosťou predstavil nový model Vantage ktorý je najnovším prírastkom v kultovej rodovej línii.

House of Sound

House of Sound je dom v New Yorku, kde sú prezentované najlepšie audio produkty od spoločností McIntosh…