Technika

Vision AMG

Veľkolepé proporcie definované dlhým rázvorom a zdôraznené krátkymi prevismi, mohutné ramená, veľké kolesá, výrazný zadný spojler a hviezdicový podpis svetlometov – Vision AMG pôsobí emotívne z každého pohľadu. Toto výnimočné predvádzacie vozidlo od Mercedes-AMG ponúka pohľad na plne elektrickú budúcnosť AMG Driving Performance. Pod dych vyrážajúcim vonkajším dizajnom štvordverového kupé sa skrýva rovnako výnimočná špecializovaná platforma AMG.EA, ktorá sa v súčasnosti vyvíja v Affalterbachu pre plne elektrické výkonné modely.

Vozidlo sa vyznačuje plynulými, nádherne tvarovanými povrchmi. Spoje a uzavreté línie sú zredukované na minimum a zadné a bočné okná sú lakované rovnakou striebornou farbou Alubeam ako samotné vozidlo. Výsledkom je celkový vzhľad, ktorý umocňuje dojem monolitickej sochy.

Technológia modelu Vision AMG vzdáva hold veľkolepému dizajnu v mnohých ohľadoch. Všetky jeho komponenty pohonu sú vyvinuté úplne od základu: nielen samotná platforma AMG.EA, ale aj špeciálna vysokovýkonná vysokonapäťová batéria a revolučná technológia pohonu. Výkonným srdcom modelu Vision AMG je inovatívny motor Axial Flux Motor vyvinutý dcérskou spoločnosťou YASA, ktorá je v úplnom vlastníctve spoločnosti Mercedes-Benz. Vďaka svojej kompaktnej a ľahkej konštrukcii poskytuje podstatne vyšší výkon ako bežné elektromotory.

Text a Foto: group-media.mercedes-benz.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť