Technika

Vision Mercedes-Maybach 6

Každý rok v auguste sa na Pebble Beach v Kalifornii schádzajú fanúšikovia klasických automobilov z celého sveta, aby sa zúčastnili na výnimočnej súťaži krásy. Toto stretnutie nádherných klasických automobilov je ideálnym miestom na premiéru exkluzívneho modelu Vision Mercedes-Maybach 6, senzačného kupé luxusnej triedy. Tento 2+2 miestny automobil je poctou slávnej ére aerodynamických kupé a vedome prenáša túto tradíciu do budúcnosti.

Vďaka zmyselnému, emotívnemu dizajnu („hot“) a inteligentným detailom („cool“) predstavuje Vision Mercedes-Maybach 6 vrchol luxusu. Klasické estetické proporcie výstavného vozidla – extrémne dlhá kapota, nízka línia strechy a dozadu posunutý skleník – pripomínajú aerodynamické kupé z minulých čias. Nejde však o retro dizajn, ale o novú interpretáciu klasických estetických princípov.

Kupé extrémnym spôsobom reinterpretuje klasické, emotívne princípy dizajnu, pričom sa riadi filozofiou zmyselnej čistoty dizajnu značky Mercedes-Benz.

„Naše očarujúce kupé Vision Mercedes-Maybach 6 predstavuje vrchol súčasného luxusu. Je horúce a chladné,“ tvrdí Gorden Wagener, šéfdizajnér Mercedes-Benz Group AG. „Svojou inteligentnou príťažlivosťou a redukovaným, technoidným vzhľadom dokonale stelesňuje našu dizajnovú filozofiu zmyselnej čistoty a našu snahu o aerodynamickú účinnosť.“

Text a Foto: www.mercedes-benz.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Solar Airship One

Spoločnosť Euro Airship vyvíja vzducholoď Solar Airship One, ktorá plánuje obletieť viac ako 25 krajín počas 20 dní

IWC Big Pilot’s Watch

Hodinky Big Pilot’s Watch od spoločnosti IWC Schaffhausen a trieda G od spoločnosti Mercedes-Benz majú podobnú históriu.

Alfa Romeo 33 Stradale

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

MB&F M.A.D.1 GREEN

V roku 2021 vytvoril zakladateľ MB&F Maximilian Büsser novú značku M.A.D.Editions ako poďakovanie priateľom a rodine MB&F.

Concept CLA Class

Štúdia Concept CLA Class predstavená na autosalóne IAA Mobility 2023 v nemeckom Mníchove bude vstupnou bránou do sveta

ARNOLD & SON DSTB 42

Pri príležitosti Ženevských dní hodiniek 2023 vydáva švajčiarska značka Arnold & Son aktualizovanú verziu hodiniek DSTB-Dial-Side