Technika

Yamaha MOTOROiD2

Ako budú v budúcnosti vyzerať rozhrania človek-stroj? Tento experimentálny model spája mobilitu s inteligentnými technológiami s cieľom preskúmať túto otázku. Spoločnosť Yamaha Motor vyslovila hypotézu, že dosiahnutie užšieho vzťahu medzi jazdcom a strojom, v ktorom budú navzájom harmonicky rezonovať ako partneri, povedie k novým formám Jin-Ki Kanno*, a od predstavenia modelu MOTOROiD v roku 2017 spoločnosť odvtedy pokračuje vo výskume a vývoji technológií, dizajnu a ďalších prvkov založených na tomto koncepte.

Ako ďalší vývoj pôvodného MOTOROiD je MOTOROiD2 tiež dopravný prostriedok na osobnú mobilitu, ktoré dokáže rozpoznať svojho majiteľa, vstať zo stojana a pohybovať sa spolu so svojím jazdcom, ale má aj výrazne realistický pocit, keď sa niekto vezie na jeho chrbte, a pôsobí skôr ako celoživotný spoločník. Systém aktívneho riadenia hmotnosti (AMCES) na snímanie polohy a samovyvažovanie, ako aj systém rozpoznávania obrazu AI na rozpoznávanie a reagovanie na tvár a gestá majiteľa boli ďalej zdokonalené. Okrem toho MOTOROiD2 disponuje novou konštrukciou Leaf, akú nemal žiadny motocykel predtým, vďaka čomu má model podvozok špecializovaný na realistické a doplnkové reakcie na jazdca.

*Ideál vývoja spoločnosti Yamaha Motor, ktorého cieľom je poskytnúť používateľom zvodné vzrušenie, ktoré pociťujú, keď sa skutočne stotožnia so svojím strojom.

Text a Foto: global.yamaha-motor.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Koncept Porsche Renndienst

Koncept Porsche „Renndienst“ (2018) predstavil voľnú interpretáciu futuristického minivanu, ktorý je určený až pre šesť osôb.