Ferrari SP48 Unica
Technika

Ferrari SP48 Unica

Ferrari F8 Tributo je štíhly exotický superšport poháňaný 3,9-litrovým osemvalcom V-8 s dvoma turbodúchadlami a výkonom 710 koní. Niektorým ľuďom však ani to nestačí, a práve tu nastupuje tím špeciálnych projektov Ferrari, ktorý navrhuje zákazkové kreácie pre najbohatšiu klientelu talianskej značky. SP48 Unica je najnovším exemplárom Ferrari a vychádza z modelu F8.

Z hľadiska dizajnu sú napnuté línie a agresívny postoj nezameniteľným vplyvom modelu F8 Tributo, ale na dosiahnutie šípovitého profilu prednej časti si SP48 Unica vyžiadala kompletné prepracovanie oblastí, ako sú predné a zadné svetlá, z ktorých posledné sú ovplyvnené modelom Ferrari Roma. Pokročilý výrobný proces umožnil dizajnérom z Ferrari Styling Centre a inžinierom z Maranella kompletne prepracovať prednú masku chladiča a vstupy vzduchu do motora. Výsledkom sú dokonalé 3D mriežky, ktoré vytvárajú pocit plynulého spojenia a dynamickej plynulosti.

SP48 bol vytvorený pre dlhoročného zákazníka Ferrari a o cene sa nehovorí, ale vieme si predstaviť, že išlo o poriadne vysokú sumu, keďže základná cena F8 je 283 950 dolárov.

www.ferrari.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.

Mohlo by sa Vám páčiť

Oswalds Mill Audio

Oswalds Mill Audio (OMA) je americká lifestylová spoločnosť, ktorá navrhuje a vyrába špičkové audio zariadenia pre domácnosť.

A for Ara

Ara znamená oltár, cieľom reproduktorov je podporiť oddanosť: aktívne počúvanie, pri ktorom sa celým svojím ja oddávame zvuku.