Umenie

Arghavan Khosravi

Arghavan Khosravi sa narodila v roku 1984 v Iráne a žije a pracuje v Stamforde, Connecticut.

Ateliérová prax Khosravi mobilizuje vizuálne umenie ako prostriedok kultúrnej transformácie. Skúma estetiku starovekých perzských miniatúr, ktoré sa pôvodne používali na ilustrovanie folklórnych textov. Zvyčajne sú na nich zobrazené len ženy, ktoré majú podriadenú alebo druhoradú úlohu, nemajú agentúru a spoločenský význam.

Khosravi sa vo svojich maľbách vedome pozerá na to, ako hodnotový systém prenášaný touto ikonografiou dodnes formuje iránsku rodovú politiku. Najvýraznejšou vizuálnou charakteristikou jej obrazov je ich viacrozmernosť. Sú vytvorené zo zložitého lešenia z rezaných a maľovaných drevených dosiek a ponúkajú neustále sa meniaci percepčný zážitok.

Vizuálne motívy ako čierne pery, rakety a klietky odkazujú na skorumpované ekonomické a politické systémy, zatiaľ čo ženské telá sú často zobrazené ako spútané alebo so zašitými ústami.

Text a Foto: www.arghavankhosravi.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Lisa Metzger-Pegau

Nemecká architektka a výtvarná umelkyňa Lisa Metzger-Pegau zachytila podstatu svetla a rýchlosti vo svojej pôsobivej abstraktnej sérii „Noc, svetlo

Pierre Gagnaire

Reštaurácia Pierre Gagnaire sa nachádza hneď vedľa bulváru Champs-Élysées a pozýva hostí do vesmíru, ktorý navrhol Marcelo Joulia.

Antonio Santín

Marc Straus predstavuje Antonia Santína: Santin, sériu nových hyperealistických malieb španielskeho umelca na jeho samostatnej výstave.

Eric Ripert

Reštaurácia Le Bernardin, ktorú charakterizuje luxus a dokonalosť, prosperuje už viac ako tri desaťročia a patrí medzi najlepšie na

Tadashi Takayama

Michelinovskú reštauráciu Takayama vedie šéfkuchár Tadashi Takayama, ktorý sa pred návratom do Japonska šesť rokov vzdelával v Taliansku.

Greg Olijnyk

Melbournský umelec Greg Olijnyk pretvára kartón na komplexné sochy a mení skromný materiál na niečo výnimočné.