Umenie

Asteroid City

Ponorte sa do neuveriteľného tvorivého sveta Wesa Andersona prostredníctvom tejto strhujúcej 180-člennej výstavy, ktorá vás prenesie do sveta režisérovho nového filmu Asteroid City.

Výstava, ktorú kurátorsky pripravili a prezentujú spoločnosti 180 Studios a Universal Pictures, obsahuje originálne kulisy, rekvizity, kostýmy a umelecké diela, ktoré zachytávajú Andersonov charakteristický štýl, vizuálnu stránku a zvuky, a zároveň poskytuje príležitosť najesť sa v ikonickej filmovej reštaurácii z 50. rokov, ktorá bude na mieste zrekonštruovaná.

Asteroid City sa odohráva vo fiktívnom americkom púštnom mestečku okolo roku 1955. Itinerár zjazdu Junior Stargazer/Space Cadet (organizovaného s cieľom spojiť študentov a rodičov z celej krajiny za účelom družby a vedeckej súťaže) je veľkolepým spôsobom narušený udalosťami, ktoré zmenili svet.

V snímke Asteroid City, ktorú napísal a režíroval Wes Anderson, účinkujú Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Edward Norton, Adrien Brody, Liev Schreiber, Hope Davis, Stephen Park, Rupert Friend, Maya Hawke, Steve Carell, Matt Dillon, Hong Chau, Willem Dafoe, Margot Robbie, Tony Revolori, Jake Ryan a Jeff Goldblum.

V kinách od 23. júna

Text a Foto: www.180studios.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Felix Hernandez

Mexický umelec a fotograf Felix Hernandez spája svoje zručnosti v oblasti fotografie, remesiel, digitálneho umenia a neobmedzenej fantázie.

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.