Umenie

Bára Prášilová: CIRCLES

Surrealistické obrazy Báry Prášilovej balansujú na hranici krásy a podivnosti, niekde medzi reálnymi a fiktívnymi scenériami, pričom vychádzajú z jej zmyslu pre absurditu. Všetky svoje zábery vopred starostlivo plánuje a pracuje so skutočnými rekvizitami a predmetmi, ktoré jej objektom dodávajú vzácnu autenticitu. Jej detailné skice, na mieru vyrobené rekvizity a kostýmy sú zvyčajne súčasťou jej výstav.

Vrátane ocenenia Hasselblad Masters Award v roku 2014 je Bara držiteľkou mnohých ocenení, napríklad víťazkou súťaže Fotograf roka 2009 a 2011 od Czech Grand Design, a jej prvý režisérsky počin bol v roku 2019 ocenený bronzom na prestížnej súťaži Clio Awards. Bara spolupracovala s klientmi, ako sú Ikea, Quiksilver, Hasselblad, České národné divadlo a časopis Newsweek. .

Výstava Báry Prášilovej Circles nemá začiatok ani koniec, žiadne pred ani po. V jej fotografiách – čistých, energických, jasných, v sýtych farbách – je dokonalosť, ktorá evokuje platónske, symetrické, veľké sny o ideálnom svete, symetrickom, plynulom a vznešenom, odmeranom a presnom, akosi dávajúcom poriadok a ľahkosť.

Vernisáž
Utorok 6. júna 2023 o 18:30
Tschechisches Zentrum Wien
Kurátor výstavy: Thomas Beachdel

Text a Foto: wien.czechcentres.cz

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Felix Hernandez

Mexický umelec a fotograf Felix Hernandez spája svoje zručnosti v oblasti fotografie, remesiel, digitálneho umenia a neobmedzenej fantázie.

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.