Umenie

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná vyhrala umeleckú súťaž. Svoje zručnosti zdokonaľovala na Howardovej univerzite, kde sa učila od renomovaných pedagógov, ako sú Lois Mailou Jonesová a Elizabeth Catlettová, a zároveň objavila svoju vášeň pre látky a kolážové techniky. Neskôr získala magisterský titul na Montclair State University, kde na hodine umenia z vlákien zažila umelecký prelom, ktorý ju priviedol k tvorbe umeleckých quiltov.

Počas svojej kariéry Butlerová desať rokov učila umenie na verejných školách v Newarku a tri roky na strednej škole Columbia High School v Maplewoode v New Jersey. V roku 2022 získala štipendium Nadácie Gordona Parksa a v roku 2022 sa chystá vystavovať vo Švajčiarsku počas veľtrhu Art Basel. Získala tiež čestný doktorát z Bloomfield College a svoje diela predstavila na samostatných výstavách v prestížnych inštitúciách, ako sú Art Institute of Chicago a Katonah Museum of Art. Jej diela získali mnohé múzeá vrátane Smithsonian National Museum of African American History and Culture, The Renwick Gallery a The Museum of Fine Arts Boston a ďalších.

Text a Foto: www.bisabutler.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Marco Grossi

Marco Grassi je taliansky maliar, ktorý vo svojej tvorbe skúma témy premeny, prírody a krehkosti v hyperrealistických detailoch.

Dimitri Droisneau

Dimitri Droisneau sa narodil v Normandii a je zamilovaný do Provence, ktoré je pre neho stálym zdrojom inšpirácie.

Coderch & Malavia

Coderch & Malavia je sochársky projekt, v ktorom je jadrom umeleckého diskurzu vesmír foriem sústredených na idealizovanú…

Eric Vildgaard

Eric Vildgaard je dánsky šéfkuchár. Osobnosť s výnimočným životným príbehom a chuťou, ktorá ho rýchlo…

Eiko Ojala

Eiko Ojala je uznávaný ilustrátor, ktorý žije a pracuje v Estónsku. Pracuje prevažne digitálne a všetko kreslí ručne.