Umenie

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná vyhrala umeleckú súťaž. Svoje zručnosti zdokonaľovala na Howardovej univerzite, kde sa učila od renomovaných pedagógov, ako sú Lois Mailou Jonesová a Elizabeth Catlettová, a zároveň objavila svoju vášeň pre látky a kolážové techniky. Neskôr získala magisterský titul na Montclair State University, kde na hodine umenia z vlákien zažila umelecký prelom, ktorý ju priviedol k tvorbe umeleckých quiltov.

Počas svojej kariéry Butlerová desať rokov učila umenie na verejných školách v Newarku a tri roky na strednej škole Columbia High School v Maplewoode v New Jersey. V roku 2022 získala štipendium Nadácie Gordona Parksa a v roku 2022 sa chystá vystavovať vo Švajčiarsku počas veľtrhu Art Basel. Získala tiež čestný doktorát z Bloomfield College a svoje diela predstavila na samostatných výstavách v prestížnych inštitúciách, ako sú Art Institute of Chicago a Katonah Museum of Art. Jej diela získali mnohé múzeá vrátane Smithsonian National Museum of African American History and Culture, The Renwick Gallery a The Museum of Fine Arts Boston a ďalších.

Text a Foto: www.bisabutler.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Felix Hernandez

Mexický umelec a fotograf Felix Hernandez spája svoje zručnosti v oblasti fotografie, remesiel, digitálneho umenia a neobmedzenej fantázie.

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.

Peter Li

Peter Li je fotograf architektúry so sídlom v Londýne, známy svojimi výnimočnými architektonickými dielami.