Beryl Cook
Beryl Cook (1926–2008) bola britská umelkyňa, známa svojimi živými a humornými maľbami zobrazujúcimi scény z bežného života.
Charles Brooks je výnimočný fotografický talent. Po jeho portrétoch túžia najväčší umelci, ktorí sa objavili na scéne, aj tí, ktorí sa tam chcú dostať.
Charles je sám vynikajúci hudobník. Posledných 20 rokov je najúspešnejším orchestrálnym violončelistom Nového Zélandu. Charles zastával vedúce pozície v Austrálii, Číne, Čile a Brazílii a koncertoval po celom svete. Rovnaké ambície, vďaka ktorým vystupoval s Lang Langom a Symfonickým orchestrom Sao Paulo, ho teraz poháňajú k tomu, aby sa venoval výtvarnému umeniu.
V sérii Architecture of Music sa používajú objektívy Special Probe a fotoaparáty Lumix s vysokým rozlíšením, ktoré zachytávajú vnútro nástrojov tak, že sa zdajú byť obrovské a jaskynné. Každá fotografia sa skladá z desiatok až stoviek jednotlivých záberov, ktoré sú starostlivo skombinované tak, aby vytvárali pocit priestoru a hĺbky.
Keď vidíme takéto makro zábery zblízka, očakávame, že budú mať malú hĺbku ostrosti. Kombinovaním stoviek záberov s rôznym zaostrením sa uisťujem, že celý prístroj je ostrý od konca až po koniec. To vytvára ilúziu priestoru a myseľ klame, že vidí rozľahlú komoru, ktorou by ste mohli prejsť. Je to opak efektu tilt-shift-miniatúra, ktorý robí veľké objekty malými tým, že selektívne rozostruje časti fotografie.
Text a Foto: www.charlesbrooks.info
Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.
Beryl Cook (1926–2008) bola britská umelkyňa, známa svojimi živými a humornými maľbami zobrazujúcimi scény z bežného života.
Monumentálnu strešnú maľbu The Miami Collection vytvoril francúzsky umelec Mantra v spolupráci s umeleckou agentúrou Justkids.
Pôvodom z toskánskeho Castelmartini, Enrico Bartolini je jediným šéfkuchárom v histórii Michelin Guide, ktorý bol naraz ocenený štyrmi hviezdami.
Umelkyňa Morag Myerscough vytvorila 11,5 metra vysokú neónovú sochu pre kostol v Doncasteri v Spojenom kráľovstve.
Pri príležitosti uvedenia stavebnice „Over the Moon“ sa spoločnosť LEGO spojila s Wallpaperom a vytvorila prvú prestaviteľnú obálku časopisu