Umenie

Felipe Pantone

Felipe Pantone je argentínsko-španielsky umelec. Graffiti začal robiť vo veku 12 rokov. Vyštudoval výtvarné umenie vo Valencii (Španielsko), kde sídli jeho ateliér. Pantoneho tvorba sa zaoberá dynamikou, transformáciou, digitálnou revolúciou a témami súvisiacimi so súčasnosťou.

Felipe Pantone vo svojej tvorbe vyvoláva ducha, ktorý pôsobí ako stret analógovej minulosti a digitalizovanej budúcnosti, v ktorej sa ľudia a stroje budú nevyhnutne mihať vedľa seba v prizme neónových gradientov, geometrických tvarov, optických vzorov a zubatých mriežok.

Pre Pantoneho je jeho umenie meditáciou o spôsoboch, akými konzumujeme vizuálne informácie. Inšpiruje sa kinetickými umelcami, ako sú Victor Vasarely a Carlos Cruz-Diez (obaja pracovali s pohybom) – jeho súčasné diela vyvolávajú pocit vibrácie, keď sa mení pozícia diváka vo vzťahu k dielu. Pantone pracuje na rôznych softvéroch a potom sa premieta do fresiek, nástenných malieb, obrazov a sôch, ktoré dávajú hmatovú hodnotu tomu, čo sa deje v digitálnom svete.

Či už ide o výstavy v galériách po celom svete, premenu Chevroletu Corvette z roku 1994 na niečo futuristické alebo maľovanie najväčšej nástennej maľby v Portugalsku, rozmanité aplikácie Pantone spája prepojenie technológie a výtvarného umenia.

Text a Foto: www.felipepantone.com/chromadynamica

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Felix Hernandez

Mexický umelec a fotograf Felix Hernandez spája svoje zručnosti v oblasti fotografie, remesiel, digitálneho umenia a neobmedzenej fantázie.

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.