Umenie

Felipe Pantone

Felipe Pantone je argentínsko-španielsky umelec. Graffiti začal robiť vo veku 12 rokov. Vyštudoval výtvarné umenie vo Valencii (Španielsko), kde sídli jeho ateliér. Pantoneho tvorba sa zaoberá dynamikou, transformáciou, digitálnou revolúciou a témami súvisiacimi so súčasnosťou.

Felipe Pantone vo svojej tvorbe vyvoláva ducha, ktorý pôsobí ako stret analógovej minulosti a digitalizovanej budúcnosti, v ktorej sa ľudia a stroje budú nevyhnutne mihať vedľa seba v prizme neónových gradientov, geometrických tvarov, optických vzorov a zubatých mriežok.

Pre Pantoneho je jeho umenie meditáciou o spôsoboch, akými konzumujeme vizuálne informácie. Inšpiruje sa kinetickými umelcami, ako sú Victor Vasarely a Carlos Cruz-Diez (obaja pracovali s pohybom) – jeho súčasné diela vyvolávajú pocit vibrácie, keď sa mení pozícia diváka vo vzťahu k dielu. Pantone pracuje na rôznych softvéroch a potom sa premieta do fresiek, nástenných malieb, obrazov a sôch, ktoré dávajú hmatovú hodnotu tomu, čo sa deje v digitálnom svete.

Či už ide o výstavy v galériách po celom svete, premenu Chevroletu Corvette z roku 1994 na niečo futuristické alebo maľovanie najväčšej nástennej maľby v Portugalsku, rozmanité aplikácie Pantone spája prepojenie technológie a výtvarného umenia.

Text a Foto: www.felipepantone.com/chromadynamica

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Antonio Santín

Marc Straus predstavuje Antonia Santína: Santin, sériu nových hyperealistických malieb španielskeho umelca na jeho samostatnej výstave.

Eric Ripert

Reštaurácia Le Bernardin, ktorú charakterizuje luxus a dokonalosť, prosperuje už viac ako tri desaťročia a patrí medzi najlepšie na

Tadashi Takayama

Michelinovskú reštauráciu Takayama vedie šéfkuchár Tadashi Takayama, ktorý sa pred návratom do Japonska šesť rokov vzdelával v Taliansku.

Greg Olijnyk

Melbournský umelec Greg Olijnyk pretvára kartón na komplexné sochy a mení skromný materiál na niečo výnimočné.

Ben Young

Výnimočné dielo Bena Younga púta pozornosť, pretože vytvára nádherné sochy, ktoré harmonicky spájajú kontrastné prvky skla

Paul Bocuse

Paul Bocuse sa narodil 11. februára 192 neďaleko Lyonu a je považovaný za jedného z najväčších kuchárov 20. storočia.