Umenie

Fotomikrografia 2022

Spoločnosť Nikon Small World nedávno oznámila 20 víťazov svojej súťaže Fotomikrografia 2022, v ktorej sa každoročne objavuje nová séria oslnivých snímok, z ktorých každá vyzdvihuje umeleckosť mikroskopickej ríše. Približne 1 300 prác prihlásených zo 72 krajín, v ročníku 2022 zároveň pripomína 47. výročie súťaže.

Súťaž Nikon Small World sa prvýkrát začala v roku 1975 ako prostriedok na ocenenie a pochvalu úsilia tých, ktorí sa venujú fotografovaniu prostredníctvom svetelného mikroskopu. Odvtedy sa súťaž Small World stala poprednou prehliadkou pre fotomikrografov z najrôznejších vedeckých disciplín.

Fotomikrofotografia je technický dokument, ktorý môže mať veľký význam pre vedu alebo priemysel. Dobrá fotomikrofotografia je však aj obraz, ktorého štruktúra, farba, kompozícia a obsah sú objektom krásy, otvoreným pre niekoľko úrovní pochopenia a ocenenia.

Súťaž Nikon Small World je otvorená pre každého, kto sa zaujíma o fotografovanie prostredníctvom mikroskopu. Medzi víťazmi boli profesionáli aj amatérski fotografovia.

Text a Foto: www.nikonsmallworld.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Fenton Wall

„Fenton Wall“ je ďalšou pôsobivou svetelnou interaktívnou inštaláciou štúdia Digital Ambiance zo San Francisca.

Clare Smyth

Clare Smyth je šéfkuchárkou v michelinovskej reštaurácii Core by Clare Smyth v londýnskej štvrti Notting Hill.

Chad Cantcolor

Chad Cantcolor je súčasný americký pop-artový umelec, ktorý používa obuv ako plátno na vytváranie živých…