Umenie

Franck Gérard

Franck Gérard je francúzsky umelec a dizajnér samouk, ktorý žije a pracuje v Angers. Po 20 rokoch práce s počítačovou grafikou pre architektúru začal v roku 2020 na Instagrame realizovať svoj projekt „Abstraktná harmónia“. Len za 2 roky sa k nemu pridalo viac ako 50 000 sledovateľov. Medzi jeho digitálne práce a oblasti experimentovania patrí vektorová ilustrácia, 3D sochárstvo, digitálna maľba a manipulovaná digitálna fotografia.

Na tvorbu svojich diel používa softvér ako Illustrator, Photoshop, Lightroom, Procreate. Rád pracuje na minimalistických a popových dielach. Jeho abstraktné diela sú zložené z jednoliatych čiernych a svetlých farieb, geometrických tvarov a niekedy jednoduchých línií. Tento neustály konflikt sa snaží vtiahnuť diváka silnou energiou a vyzýva ho, aby sa v jeho diele stratil. Jeho prístup, inšpirovaný veľkými abstraktnými a minimalistickými hnutiami 20. storočia, spočíva vo vytváraní nových umeleckých návrhov na túto tému.

Franck Gérard tiež na objednávku vytvára digitálne diela, fotografie a ilustrácie pre luxusné, módne a zábavné značky.

Text a Foto: www.artmajeur.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Craig Frazier

Craig Frazier je ilustrátor, ktorý od roku 1978 pôsobí ako grafický dizajnér. V roku 1996 sa preorientoval z grafického

Davide Penso

Davide Panso sa narodil v roku 1965 v Benátkach, vyrastal a pracoval vo svojom ateliéri na Murane kde tvorí aj

Jorge Artola

Jorge Artola je talentovaný umelecký režisér a motion dizajnér z Panamy, ktorý v súčasnosti pôsobí v Madride v Španielsku.

Daniel Stoupin

Daniel Stoupin, fotograf a kameraman z austrálskeho Queenslandu, je odborníkom na zachytávanie supermakrosnímok so zameraním na mikroskopické organizmy.

Mária Švarbová

Mária Švarbová pôvodne študovala reštaurátorstvo a archeológiu, ale nakoniec našla svoje umelecké poslanie vo fotografii.

Barbora Idesová

Barbora Idesová je ilustrátorka na voľnej nohe, v súčasnosti pôsobí v Prahe v Českej republike.