Umenie

Franck Gérard

Franck Gérard je francúzsky umelec a dizajnér samouk, ktorý žije a pracuje v Angers. Po 20 rokoch práce s počítačovou grafikou pre architektúru začal v roku 2020 na Instagrame realizovať svoj projekt „Abstraktná harmónia“. Len za 2 roky sa k nemu pridalo viac ako 50 000 sledovateľov. Medzi jeho digitálne práce a oblasti experimentovania patrí vektorová ilustrácia, 3D sochárstvo, digitálna maľba a manipulovaná digitálna fotografia.

Na tvorbu svojich diel používa softvér ako Illustrator, Photoshop, Lightroom, Procreate. Rád pracuje na minimalistických a popových dielach. Jeho abstraktné diela sú zložené z jednoliatych čiernych a svetlých farieb, geometrických tvarov a niekedy jednoduchých línií. Tento neustály konflikt sa snaží vtiahnuť diváka silnou energiou a vyzýva ho, aby sa v jeho diele stratil. Jeho prístup, inšpirovaný veľkými abstraktnými a minimalistickými hnutiami 20. storočia, spočíva vo vytváraní nových umeleckých návrhov na túto tému.

Franck Gérard tiež na objednávku vytvára digitálne diela, fotografie a ilustrácie pre luxusné, módne a zábavné značky.

Text a Foto: www.artmajeur.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Maria Brzozowska

Maria Brzozowska, narodená v roku 1992 v Poľsku, strávila väčšinu svojho detstva v Turecku, kde v súčasnosti žije.

Asteroid City

Ponorte sa do neuveriteľného tvorivého sveta Wesa Andersona prostredníctvom režisérovho nového filmu Asteroid City.

Nathan Walsh

Nathan Walsh je súčasný realistický maliar, ktorý zachytáva krásu mestského prostredia s neuveriteľným zmyslom pre detail.

Jonathan Burton

Jonathan Burton je viackrát ocenený ilustrátor s portfóliom a zoznamom klientov najvyššieho rangu.

Alfredo Sosabravo

Previesť do skla jednu zo Sosabravových kresieb nie je jednoduchá úloha, technicky je veľmi ťažké zachovať všetky detaily.