Digital

Imaginárni šamani

Digitálne médiá narúšajú svet umenia, pretože tvorcovia sa obracajú k hyperrealistickým schopnostiam umelej inteligencie a investujú do nich svoj čas. Od umelcov využívajúcich generátory obrazov pre streetwear ako Nike a intergalaktické módne kampane až po premenu graffiti na produkty architektúry – katalóg rozsahu umelej inteligencie pokračuje a neustále prúdi, čo podporuje niektoré zvrátené a ohnuté manipulácie v kreatívnom priemysle.

V rámci série sa Dimitar Karanikolov pohráva s ponukami a AI a skúma tradície šamanov po celom svete, pričom vyťukáva slová súvisiace s majstrovskými schopnosťami liečebných postupov mimo nemocníc a generuje mystické portréty, ktoré môžu vyvolať úctu k realizmu, ktorý vyžarujú, alebo obavy o budúcnosť fotografie.

Títo šamani v skutočnom živote neexistujú, ale prostredníctvom umelej inteligencie a Midjourney ich architekt a cestopisný fotograf Dimitar Karanikolov oživil ako realistické portréty pre svoju sériu „Imaginárni šamani“. Karanikolov hovorí pre designboom, že všetky tieto portréty sú generované len na základe opisov a slov.

Text a Foto: www.behance.net

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Stephen Hanson

Stephen Hanson vyštudoval za umelca pred viac ako 30 rokmi a jeho práca sa vždy vyvíjala prostredníctvom tradičných

Jack Usephot

Brazílsky postprodukčný umelec Jack Usephot vytvára neuveriteľne pôsobivú grafiku pomocou digitálnych nástrojov.

Bitcoinové bankovky

Tom Badley predstavuje rodinu nástrojov na doručiteľa podobných bankovkám, ktoré sú schopné držať a prenášať Bitcoin.

Skeeva

Skeeva začal svoju kariéru ako samouk, umelecký riaditeľ a digitálny 3d umelec, ktorého život je zahalený do 3D

Leap Studios

Leap Studios je vizuálne poradenské a postprodukčné štúdio ktoré sa špecializuje na tvorbu výraznej grafiky pre reklamný priemysel.

Laurie Rowan

Laurie Rowan, britský animátor, ilustrátor a režisér, je meno, ktoré sa stalo synonymom pre živé, hravé a originálne výtvory.