Digital

Imaginárni šamani

Digitálne médiá narúšajú svet umenia, pretože tvorcovia sa obracajú k hyperrealistickým schopnostiam umelej inteligencie a investujú do nich svoj čas. Od umelcov využívajúcich generátory obrazov pre streetwear ako Nike a intergalaktické módne kampane až po premenu graffiti na produkty architektúry – katalóg rozsahu umelej inteligencie pokračuje a neustále prúdi, čo podporuje niektoré zvrátené a ohnuté manipulácie v kreatívnom priemysle.

V rámci série sa Dimitar Karanikolov pohráva s ponukami a AI a skúma tradície šamanov po celom svete, pričom vyťukáva slová súvisiace s majstrovskými schopnosťami liečebných postupov mimo nemocníc a generuje mystické portréty, ktoré môžu vyvolať úctu k realizmu, ktorý vyžarujú, alebo obavy o budúcnosť fotografie.

Títo šamani v skutočnom živote neexistujú, ale prostredníctvom umelej inteligencie a Midjourney ich architekt a cestopisný fotograf Dimitar Karanikolov oživil ako realistické portréty pre svoju sériu „Imaginárni šamani“. Karanikolov hovorí pre designboom, že všetky tieto portréty sú generované len na základe opisov a slov.

Text a Foto: www.behance.net

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Miss Aniela

Miss Aniela je britská umelkyňa, ktorá kombinuje umeleckú fotografiu s rekvizitami a technikami CGI a vytvára surrealistické obrazy.

Fernando Penhos Zaga

„Under“ je fascinujúca séria Fernanda Penhosa Zaga, v ktorej sa spája umenie umeleckej fotografie a digitálneho umenia.

Jean-Charles Debroize

Jean-Charles Debroize začal pracovať ako grafický dizajnér po trojročnom štúdiu na škole úžitkového umenia.

Vanessa Rivera

Vanessa Rivera je digitálna umelkyňa inšpirovaná detskou fantáziou, kde jej štyri deti sú hlavným zdrojom inšpirácie.

Paul Viollet Anomália

Paul Viollet je umeleckým riaditeľom v reklamnom priemysle, a hoci svoju prácu veľmi miluje, stále si uvedomuje, že je neustále frustrovaný.

Bruno Béghin

Bruno Béghin je francúzsky dizajnér a tvorca prestížneho komunikačného štúdia a autor reklamných kampaní pre známe značky.