Umenie

Jeff Bartels

Kanadský umelec Jeff Bartels plynulo kombinuje prvky hyperrealizmu s aspektmi surrealizmu a vytvára tak zvláštne a podmanivé umelecké diela. Jeho vysoko detailné olejomaľby sa v priebehu rokov vyvinuli do tejto jedinečnej kombinácie zdanlivo protichodných štýlov. Jeho diela sa niekedy označujú ako hyper-surrealizmus, pretože sa v nich mieša extrémny realizmus so snovými vlastnosťami. Jeffove diela boli prezentované v galériách a múzeách po celom svete vrátane Kanady, Európy a Južnej Kórey.

Jeffova najnovšia séria obrazov skúma fenomén postpravdy, v ktorom žijeme, tým, že stiera hranice medzi tým, čo je skutočné a čo nie. Každá olejomaľba s názvom „Alternatívne artefakty“ obsahuje do detailov prepracovaný hyperreálny objekt z minulosti, ktorý v skutočnosti nikdy neexistoval. Cieľom série je naťahovať a ohýbať pravdu o našej minulosti s cieľom upriamiť pozornosť na podvody, ktoré sa dejú dnes.

Text a Foto: www.jeffbartels.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Craig Frazier

Craig Frazier je ilustrátor, ktorý od roku 1978 pôsobí ako grafický dizajnér. V roku 1996 sa preorientoval z grafického

Davide Penso

Davide Panso sa narodil v roku 1965 v Benátkach, vyrastal a pracoval vo svojom ateliéri na Murane kde tvorí aj

Jorge Artola

Jorge Artola je talentovaný umelecký režisér a motion dizajnér z Panamy, ktorý v súčasnosti pôsobí v Madride v Španielsku.

Daniel Stoupin

Daniel Stoupin, fotograf a kameraman z austrálskeho Queenslandu, je odborníkom na zachytávanie supermakrosnímok so zameraním na mikroskopické organizmy.

Mária Švarbová

Mária Švarbová pôvodne študovala reštaurátorstvo a archeológiu, ale nakoniec našla svoje umelecké poslanie vo fotografii.

Barbora Idesová

Barbora Idesová je ilustrátorka na voľnej nohe, v súčasnosti pôsobí v Prahe v Českej republike.