Umenie

Jeff Bartels

Kanadský umelec Jeff Bartels plynulo kombinuje prvky hyperrealizmu s aspektmi surrealizmu a vytvára tak zvláštne a podmanivé umelecké diela. Jeho vysoko detailné olejomaľby sa v priebehu rokov vyvinuli do tejto jedinečnej kombinácie zdanlivo protichodných štýlov. Jeho diela sa niekedy označujú ako hyper-surrealizmus, pretože sa v nich mieša extrémny realizmus so snovými vlastnosťami. Jeffove diela boli prezentované v galériách a múzeách po celom svete vrátane Kanady, Európy a Južnej Kórey.

Jeffova najnovšia séria obrazov skúma fenomén postpravdy, v ktorom žijeme, tým, že stiera hranice medzi tým, čo je skutočné a čo nie. Každá olejomaľba s názvom „Alternatívne artefakty“ obsahuje do detailov prepracovaný hyperreálny objekt z minulosti, ktorý v skutočnosti nikdy neexistoval. Cieľom série je naťahovať a ohýbať pravdu o našej minulosti s cieľom upriamiť pozornosť na podvody, ktoré sa dejú dnes.

Text a Foto: www.jeffbartels.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Nathan Walsh

Nathan Walsh je súčasný realistický maliar, ktorý zachytáva krásu mestského prostredia s neuveriteľným zmyslom pre detail.

Jonathan Burton

Jonathan Burton je viackrát ocenený ilustrátor s portfóliom a zoznamom klientov najvyššieho rangu.

Alfredo Sosabravo

Previesť do skla jednu zo Sosabravových kresieb nie je jednoduchá úloha, technicky je veľmi ťažké zachovať všetky detaily.

Jan Kaláb

Keď sa Jan Kaláb v roku 1978 narodil v Československu, graffiti sa vo východnom svete ešte nevyskytovali.

Quentin Monge

Quentin Monge vyrastal na pláži v južnom Francúzsku, kde začal kresliť jednoduché siluety do piesku.