Umenie

Ken Kelleher

Americký sochár Ken Kelleher tvorí veľkorozmerné digitálne sochy, ktoré si predstavuje v reálnych verejných priestoroch. Tieto abstraktné diela majú mamutie rozmery a pôsobia ako silný kontrast k svojmu okoliu – galériám, záhradám a verejným námestiam.

Kelleher vníma sochu ako nepretržitý dialóg medzi materiálom a formou, svetlom a tieňom, časom a priestorom a obsahom. Jeho digitálne umenie je súčasťou nepretržitého tvorivého úsilia, v ktorom je kľúčovým prvkom prekvapenie: „Povedal by som, že prekvapenie a potešenie,“ poznamenáva umelec.

Kelleherova tvorba je inšpirovaná abstraktnými sochármi Davidom Smithom a Anthonym Caro. Berie základné, elementárne tvary a nafukuje ich; potom ich mení a vrství do novo vymyslených foriem. Zámerom je uľahčiť dialóg o tom, čo znamená tvoriť – či už ide o skutočné, hmatateľné umenie alebo digitálne stvárnenia.

Text a Foto: www.kenkelleher.com/

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Maria Brzozowska

Maria Brzozowska, narodená v roku 1992 v Poľsku, strávila väčšinu svojho detstva v Turecku, kde v súčasnosti žije.

Asteroid City

Ponorte sa do neuveriteľného tvorivého sveta Wesa Andersona prostredníctvom režisérovho nového filmu Asteroid City.

Nathan Walsh

Nathan Walsh je súčasný realistický maliar, ktorý zachytáva krásu mestského prostredia s neuveriteľným zmyslom pre detail.

Jonathan Burton

Jonathan Burton je viackrát ocenený ilustrátor s portfóliom a zoznamom klientov najvyššieho rangu.

Alfredo Sosabravo

Previesť do skla jednu zo Sosabravových kresieb nie je jednoduchá úloha, technicky je veľmi ťažké zachovať všetky detaily.