Umenie

Leandro Erlich

Argentínsky umelec Leandro Erlich prišiel do Milána a na svoju prvú veľkú samostatnú výstavu v Európe priniesol množstvo diel optických ilúzií, ktoré boli vystavené v milánskom Palazzo Reale. Od 22. apríla do 4. októbra 2023 sa Erlich pohráva s predstavivosťou návštevníkov a často zastavuje ich kroky, keď sa pýtajú na surrealizmus jeho diel.

Ako môžu návštevníci vyliezť na budovu bez toho, aby sa vystavili nebezpečenstvu? Oči vidia to, čo myseľ ešte len odhalí. ‚Over the Threshold‘ nesie Erlichovu víziu tvorivosti, videnia, emócií a zábavy, ktoré sa spájajú v oblasti umenia.

Erlich objavil podstatu konceptuálneho skúmania v umení, keď svoje site-specific inštalácie v ‚Over the Threshold‘ prelína so svojím uznaním pre tvorivé hry mysle. Návštevníci môžu vyliezť na jeho stavby a umožniť im predstierať pád. Jeho domy sa vznášajú vo vzduchu, čo je v kontraste s jeho mrakmi z niekoľkých priehľadných panelov. Ľudia sa môžu náhle objaviť z jeho nekonečného točitého schodiska, aj keď orientácia schodov smeruje nahor. V jeho strašidelnej, opustenej triede sa objavujú len tiene a odrazy ľudí. Erlich už roky ovláda site-specific inštalácie, ktoré sa vyznačujú veľmi komplexnou a hravo príťažlivou osobnosťou.

Text a Foto: www.leandroerlich.art

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Maria Brzozowska

Maria Brzozowska, narodená v roku 1992 v Poľsku, strávila väčšinu svojho detstva v Turecku, kde v súčasnosti žije.

Asteroid City

Ponorte sa do neuveriteľného tvorivého sveta Wesa Andersona prostredníctvom režisérovho nového filmu Asteroid City.

Nathan Walsh

Nathan Walsh je súčasný realistický maliar, ktorý zachytáva krásu mestského prostredia s neuveriteľným zmyslom pre detail.

Jonathan Burton

Jonathan Burton je viackrát ocenený ilustrátor s portfóliom a zoznamom klientov najvyššieho rangu.

Alfredo Sosabravo

Previesť do skla jednu zo Sosabravových kresieb nie je jednoduchá úloha, technicky je veľmi ťažké zachovať všetky detaily.