Umenie

Leandro Erlich

Argentínsky umelec Leandro Erlich prišiel do Milána a na svoju prvú veľkú samostatnú výstavu v Európe priniesol množstvo diel optických ilúzií, ktoré boli vystavené v milánskom Palazzo Reale. Od 22. apríla do 4. októbra 2023 sa Erlich pohráva s predstavivosťou návštevníkov a často zastavuje ich kroky, keď sa pýtajú na surrealizmus jeho diel.

Ako môžu návštevníci vyliezť na budovu bez toho, aby sa vystavili nebezpečenstvu? Oči vidia to, čo myseľ ešte len odhalí. ‚Over the Threshold‘ nesie Erlichovu víziu tvorivosti, videnia, emócií a zábavy, ktoré sa spájajú v oblasti umenia.

Erlich objavil podstatu konceptuálneho skúmania v umení, keď svoje site-specific inštalácie v ‚Over the Threshold‘ prelína so svojím uznaním pre tvorivé hry mysle. Návštevníci môžu vyliezť na jeho stavby a umožniť im predstierať pád. Jeho domy sa vznášajú vo vzduchu, čo je v kontraste s jeho mrakmi z niekoľkých priehľadných panelov. Ľudia sa môžu náhle objaviť z jeho nekonečného točitého schodiska, aj keď orientácia schodov smeruje nahor. V jeho strašidelnej, opustenej triede sa objavujú len tiene a odrazy ľudí. Erlich už roky ovláda site-specific inštalácie, ktoré sa vyznačujú veľmi komplexnou a hravo príťažlivou osobnosťou.

Text a Foto: www.leandroerlich.art

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.

Peter Li

Peter Li je fotograf architektúry so sídlom v Londýne, známy svojimi výnimočnými architektonickými dielami.