Umenie

Mandy Barker

Britská fotografka Mandy Barker už viac ako desať rokov cestuje po svete a vytvára drsné snímky morského odpadu v čiernom oceáne, ktorých cieľom je zvýšiť povedomie o znečistení našich morí. Putovná galéria jej prác bude vystavená v galérii Oldham v Manchestri od 10. decembra do 11. marca 2023.

Mandy Barker je medzinárodne ocenená fotografka, ktorej práca týkajúca sa morského plastového odpadu za viac ako 13 rokov získala celosvetové uznanie. V spolupráci s vedcami sa snaží zvyšovať povedomie o znečistení svetových oceánov plastmi, upozorňovať na škodlivý vplyv na morský život, zmenu klímy a v konečnom dôsledku aj na nás samých – a viesť divákov k tomu, aby začali konať.

V júni 2019 sa Barker zúčastnila na expedícii „Henderson Island Plastic Pollution Expedition“, ktorá získala titul „Expedícia pod vlajkou Explorers Club“. Keďže takto ocenených je len 3 – 5 expedícií ročne – medzi predchádzajúce patrili vesmírna misia Apollo 11 a ponor na Challenger Deep – tento významný úspech, ktorý zahŕňal zaznamenávanie údajov, ako aj fotografovanie znečistenia morí plastmi, sa teraz stal súčasťou archívov, ktoré sú prístupné ďalším súčasným bádateľom a vedcom.

Text a Foto: lwww.mandy-barker.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.

Peter Li

Peter Li je fotograf architektúry so sídlom v Londýne, známy svojimi výnimočnými architektonickými dielami.