Umenie

Mandy Barker

Britská fotografka Mandy Barker už viac ako desať rokov cestuje po svete a vytvára drsné snímky morského odpadu v čiernom oceáne, ktorých cieľom je zvýšiť povedomie o znečistení našich morí. Putovná galéria jej prác bude vystavená v galérii Oldham v Manchestri od 10. decembra do 11. marca 2023.

Mandy Barker je medzinárodne ocenená fotografka, ktorej práca týkajúca sa morského plastového odpadu za viac ako 13 rokov získala celosvetové uznanie. V spolupráci s vedcami sa snaží zvyšovať povedomie o znečistení svetových oceánov plastmi, upozorňovať na škodlivý vplyv na morský život, zmenu klímy a v konečnom dôsledku aj na nás samých – a viesť divákov k tomu, aby začali konať.

V júni 2019 sa Barker zúčastnila na expedícii „Henderson Island Plastic Pollution Expedition“, ktorá získala titul „Expedícia pod vlajkou Explorers Club“. Keďže takto ocenených je len 3 – 5 expedícií ročne – medzi predchádzajúce patrili vesmírna misia Apollo 11 a ponor na Challenger Deep – tento významný úspech, ktorý zahŕňal zaznamenávanie údajov, ako aj fotografovanie znečistenia morí plastmi, sa teraz stal súčasťou archívov, ktoré sú prístupné ďalším súčasným bádateľom a vedcom.

Text a Foto: lwww.mandy-barker.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Antonio Santín

Marc Straus predstavuje Antonia Santína: Santin, sériu nových hyperealistických malieb španielskeho umelca na jeho samostatnej výstave.

Eric Ripert

Reštaurácia Le Bernardin, ktorú charakterizuje luxus a dokonalosť, prosperuje už viac ako tri desaťročia a patrí medzi najlepšie na

Tadashi Takayama

Michelinovskú reštauráciu Takayama vedie šéfkuchár Tadashi Takayama, ktorý sa pred návratom do Japonska šesť rokov vzdelával v Taliansku.

Greg Olijnyk

Melbournský umelec Greg Olijnyk pretvára kartón na komplexné sochy a mení skromný materiál na niečo výnimočné.

Ben Young

Výnimočné dielo Bena Younga púta pozornosť, pretože vytvára nádherné sochy, ktoré harmonicky spájajú kontrastné prvky skla

Paul Bocuse

Paul Bocuse sa narodil 11. februára 192 neďaleko Lyonu a je považovaný za jedného z najväčších kuchárov 20. storočia.