Umenie

Marcel van Luit

Marcel van Luit (1982), známy najmä vizualizáciami snových scenérií, je súčasný holandský umelec.

Marcel sa hrá s tónmi, tmou a svetlom, aby vytvoril podmanivé nové svety. Marcela zastupuje agentúra ADB v New Yorku, Paríži a Londýne a jeho diela boli vystavené v popredných galériách od Paríža po Los Angeles, Sao Paulo, Šanghaj a na Art Miami a ďalších.

Marcel vytvára umelecké diela na objednávku pre klientov po celom svete a svojimi dielami odovzdáva svojim synom životné lekcie. Jeho posolstvá sú väčšinou o nádeji, dôvere a láske. Marcel by chcel ukázať, že keď si predstavujete, všetko je možné. Vo svojom tvorivom procese sa pozerá očami dieťaťa. S úžasom a neobmedzeným množstvom fantázie vytvára svety, do ktorých by rád sám unikol, keď sa život niekedy stane temným. Pritom sa snaží dotknúť ľudí emóciami a útechou, ktoré jeho diela prinášajú.

Text a Foto: www.marcelvanluit.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Jorge Artola

Jorge Artola je talentovaný umelecký režisér a motion dizajnér z Panamy, ktorý v súčasnosti pôsobí v Madride v Španielsku.

Daniel Stoupin

Daniel Stoupin, fotograf a kameraman z austrálskeho Queenslandu, je odborníkom na zachytávanie supermakrosnímok so zameraním na mikroskopické organizmy.

Mária Švarbová

Mária Švarbová pôvodne študovala reštaurátorstvo a archeológiu, ale nakoniec našla svoje umelecké poslanie vo fotografii.

Barbora Idesová

Barbora Idesová je ilustrátorka na voľnej nohe, v súčasnosti pôsobí v Prahe v Českej republike.

Hedviga Gutierrez

Hedviga Mihálik Gutierrez sa venuje predovšetkým knižnej a editoriálovej ilustrácii pre deti, ale aj dospelých.

Vladimír Král

Vladimír Král je absolventom Katedry animovanej tvorby FTF VŠMU v Bratislave. Pracuje ako ilustrátor, maliar a grafický dizajnér.