Umenie

Marianna Tomaselli

Marianna Tomaselli je ilustrátorka, režisérka animácií a vizuálna umelkyňa pôsobiaca v Miláne. Vzhľadom na jej pôsobisko nie je prekvapením, že svoju kariéru začala ako vizuálna dizajnérka pre módnu značku a experimentovala s vizuálnou komunikáciou, motion dizajnom a videom. Následne sa v roku 2018 preorientovala na ilustráciu na voľnej nohe a už sa nikdy nepozrela späť.

Pomocou výrazných ťahov štetca vyvoláva vo svojich obrázkoch silný pocit atmosféry a drámy. Jej veľmi všestranný štýl skúma témy irónie, humoru a melanchólie, pričom nechýbajú koktaily a kanapky.

Jej ilustrácie sa objavili v reklamných kampaniach, knihách, časopisoch a novinách, pričom medzi jej klientov patria Washington Post, Apple, New York Times, Kraft, Adobe, NBA, Nike, Campari, Repubblica, Ferrero, Marriot a mnohí ďalší.

Text a Foto: www.mariannatomaselli.net

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.

Peter Li

Peter Li je fotograf architektúry so sídlom v Londýne, známy svojimi výnimočnými architektonickými dielami.