Umenie

Matthew Mazzota

Z medzinárodného letiska v Tampe prilietajú a odlietajú lietadlá, ktoré privážajú ľudí z ich domova, späť domov, do nového domova alebo na miesto, ktoré sa „cíti ako doma“. Pojem „domov“ na Floride neplatí len pre ľudí, ale aj pre množstvo voľne žijúcich živočíchov, ktoré tu žijú.

Jedným z najikonickejších zvierat Floridy je plameniak, a hoci jeho popularita a podoba zdobí nespočetné množstvo spomienkových predmetov, ktoré tvrdia, že pochádzajú z Floridy, roky sa tento krásny vták považoval za nepôvodného. Nedávny výskum však zmenil príbeh o domove plameniaka a nové zistenia vedú k jeho koreňom na Floride, čo vyvolalo rozruch a vzrušenie medzi výskumníkmi a obyvateľmi.

„HOME“ je site-specific umelecká inštalácia v centrálnom termináli medzinárodného letiska v Tampe, ktorá poskytuje čas a priestor cestujúcim z celého sveta, aby sa hlbšie pozreli na vtáka, ktorého obraz je doslova po celej Floride. Príbeh HOME však nie je o tom, či niekto alebo niečo, pochádza odtiaľto alebo nie. Prehnaná mierka plameniakov stavia do centra pozornosti život týchto vtákov a nás, ľudí, stavia do úžasu, keď sa nad nami týčia a pripomínajú nám, že všetci zdieľame rovnaký domov.

Text a Foto: www.matthewmazzotta.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Antonio Santín

Marc Straus predstavuje Antonia Santína: Santin, sériu nových hyperealistických malieb španielskeho umelca na jeho samostatnej výstave.

Eric Ripert

Reštaurácia Le Bernardin, ktorú charakterizuje luxus a dokonalosť, prosperuje už viac ako tri desaťročia a patrí medzi najlepšie na

Tadashi Takayama

Michelinovskú reštauráciu Takayama vedie šéfkuchár Tadashi Takayama, ktorý sa pred návratom do Japonska šesť rokov vzdelával v Taliansku.

Greg Olijnyk

Melbournský umelec Greg Olijnyk pretvára kartón na komplexné sochy a mení skromný materiál na niečo výnimočné.

Ben Young

Výnimočné dielo Bena Younga púta pozornosť, pretože vytvára nádherné sochy, ktoré harmonicky spájajú kontrastné prvky skla

Paul Bocuse

Paul Bocuse sa narodil 11. februára 192 neďaleko Lyonu a je považovaný za jedného z najväčších kuchárov 20. storočia.