Umenie

Monsieur Z

Richard Zielenkiewicz, známy ako Monsieur Z, je francúzsky ilustrátor a grafický dizajnér žijúci na juhu Francúzska. Študoval na Ecole Supérieure des Arts Graphiques Estienne (1. cena za vydavateľskú tvorbu 1986 ETPA) a potom DESS v oblasti počítačovej grafiky na Univerzite Marca Blocha / Štrasburg. Pracoval ako umelecký riaditeľ pre významné komunikačné agentúry ako EuroRSCG, BDDP, potom pre Roland Anstett & Associates ako kreatívny riaditeľ. Pracoval aj v tlači ako umelecký riaditeľ a redizajnér časopisov.

V roku 1998, keď sa stal ilustrátorom na voľnej nohe, pracoval pre časopis Wallpaper, potom pre Vogue Japon, Casa Brutus, Monsieur, ELLE, Cosmo, Esquire atď. V súčasnosti je známy najmä vďaka svojim farebným, rafinovaným ilustráciám, inšpirovaným dizajnom a architektúrou polovice storočia, je autorom niekoľkých animovaných televíznych seriálov, ako napríklad Ratz, Jet Groove, vysielaných na Gulli, France Television, BBC, Netflix, ale aj vďaka svojim reklamám, v televízii a časopisoch po celom svete: V týchto reklamách: Redken, L’Oréal, Air France, BMW, Swiss Delice, Evian, MTV film Awards, Guess, Malabar, Salvetat, Quick, Mac Donald US , TGV, Monoprix a mnoho ďalších.

Grafický dizajnér, vytvoril nový dizajn maskota Warner Music Group, obal albumu Death By Chocolate od De Phazz, ako aj titulky filmu Mensonges et trahisons s priateľom Thierry Gracia od Laurenta Tirarda s Edouardom Baerom.

Text a Foto: Monsieur.Z.illustration

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Martín Berasategui

Martín Berasategui je španielsky šéfkuchár s najväčším počtom michelinských hviezdičiek v Španielsku, celkovo dvanástimi.

Fabian Oefner

V diele Fabiana Oefnera sa ponárame do hlbokého skúmania zložitých prepojení medzi časom, priestorom a realitou.

Lisa Metzger-Pegau

Nemecká architektka a výtvarná umelkyňa Lisa Metzger-Pegau zachytila podstatu svetla a rýchlosti vo svojej pôsobivej abstraktnej sérii „Noc, svetlo

Pierre Gagnaire

Reštaurácia Pierre Gagnaire sa nachádza hneď vedľa bulváru Champs-Élysées a pozýva hostí do vesmíru, ktorý navrhol Marcelo Joulia.

Antonio Santín

Marc Straus predstavuje Antonia Santína: Santin, sériu nových hyperealistických malieb španielskeho umelca na jeho samostatnej výstave.