Umenie

Monsieur Z

Richard Zielenkiewicz, známy ako Monsieur Z, je francúzsky ilustrátor a grafický dizajnér žijúci na juhu Francúzska. Študoval na Ecole Supérieure des Arts Graphiques Estienne (1. cena za vydavateľskú tvorbu 1986 ETPA) a potom DESS v oblasti počítačovej grafiky na Univerzite Marca Blocha / Štrasburg. Pracoval ako umelecký riaditeľ pre významné komunikačné agentúry ako EuroRSCG, BDDP, potom pre Roland Anstett & Associates ako kreatívny riaditeľ. Pracoval aj v tlači ako umelecký riaditeľ a redizajnér časopisov.

V roku 1998, keď sa stal ilustrátorom na voľnej nohe, pracoval pre časopis Wallpaper, potom pre Vogue Japon, Casa Brutus, Monsieur, ELLE, Cosmo, Esquire atď. V súčasnosti je známy najmä vďaka svojim farebným, rafinovaným ilustráciám, inšpirovaným dizajnom a architektúrou polovice storočia, je autorom niekoľkých animovaných televíznych seriálov, ako napríklad Ratz, Jet Groove, vysielaných na Gulli, France Television, BBC, Netflix, ale aj vďaka svojim reklamám, v televízii a časopisoch po celom svete: V týchto reklamách: Redken, L’Oréal, Air France, BMW, Swiss Delice, Evian, MTV film Awards, Guess, Malabar, Salvetat, Quick, Mac Donald US , TGV, Monoprix a mnoho ďalších.

Grafický dizajnér, vytvoril nový dizajn maskota Warner Music Group, obal albumu Death By Chocolate od De Phazz, ako aj titulky filmu Mensonges et trahisons s priateľom Thierry Gracia od Laurenta Tirarda s Edouardom Baerom.

Text a Foto: Monsieur.Z.illustration

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Marco Grossi

Marco Grassi je taliansky maliar, ktorý vo svojej tvorbe skúma témy premeny, prírody a krehkosti v hyperrealistických detailoch.

Dimitri Droisneau

Dimitri Droisneau sa narodil v Normandii a je zamilovaný do Provence, ktoré je pre neho stálym zdrojom inšpirácie.

Coderch & Malavia

Coderch & Malavia je sochársky projekt, v ktorom je jadrom umeleckého diskurzu vesmír foriem sústredených na idealizovanú…

Eric Vildgaard

Eric Vildgaard je dánsky šéfkuchár. Osobnosť s výnimočným životným príbehom a chuťou, ktorá ho rýchlo…

Eiko Ojala

Eiko Ojala je uznávaný ilustrátor, ktorý žije a pracuje v Estónsku. Pracuje prevažne digitálne a všetko kreslí ručne.