Umenie

Monsieur Z

Richard Zielenkiewicz, známy ako Monsieur Z, je francúzsky ilustrátor a grafický dizajnér žijúci na juhu Francúzska. Študoval na Ecole Supérieure des Arts Graphiques Estienne (1. cena za vydavateľskú tvorbu 1986 ETPA) a potom DESS v oblasti počítačovej grafiky na Univerzite Marca Blocha / Štrasburg. Pracoval ako umelecký riaditeľ pre významné komunikačné agentúry ako EuroRSCG, BDDP, potom pre Roland Anstett & Associates ako kreatívny riaditeľ. Pracoval aj v tlači ako umelecký riaditeľ a redizajnér časopisov.

V roku 1998, keď sa stal ilustrátorom na voľnej nohe, pracoval pre časopis Wallpaper, potom pre Vogue Japon, Casa Brutus, Monsieur, ELLE, Cosmo, Esquire atď. V súčasnosti je známy najmä vďaka svojim farebným, rafinovaným ilustráciám, inšpirovaným dizajnom a architektúrou polovice storočia, je autorom niekoľkých animovaných televíznych seriálov, ako napríklad Ratz, Jet Groove, vysielaných na Gulli, France Television, BBC, Netflix, ale aj vďaka svojim reklamám, v televízii a časopisoch po celom svete: V týchto reklamách: Redken, L’Oréal, Air France, BMW, Swiss Delice, Evian, MTV film Awards, Guess, Malabar, Salvetat, Quick, Mac Donald US , TGV, Monoprix a mnoho ďalších.

Grafický dizajnér, vytvoril nový dizajn maskota Warner Music Group, obal albumu Death By Chocolate od De Phazz, ako aj titulky filmu Mensonges et trahisons s priateľom Thierry Gracia od Laurenta Tirarda s Edouardom Baerom.

Text a Foto: Monsieur.Z.illustration

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Maria Brzozowska

Nathan Walsh je súčasný realistický maliar, ktorý zachytáva krásu mestského prostredia s neuveriteľným zmyslom pre detail.

Asteroid City

Ponorte sa do neuveriteľného tvorivého sveta Wesa Andersona prostredníctvom režisérovho nového filmu Asteroid City.

Nathan Walsh

Nathan Walsh je súčasný realistický maliar, ktorý zachytáva krásu mestského prostredia s neuveriteľným zmyslom pre detail.

Jonathan Burton

Jonathan Burton je viackrát ocenený ilustrátor s portfóliom a zoznamom klientov najvyššieho rangu.

Alfredo Sosabravo

Previesť do skla jednu zo Sosabravových kresieb nie je jednoduchá úloha, technicky je veľmi ťažké zachovať všetky detaily.