Umenie

Mulyana

Mulyana je indonézsky umelec známy svojimi farebnými háčkovanými koralovými svetmi zábavných postavičiek inšpirovaných televíznymi seriálmi z jeho mladosti. Jeho diela sa stali množiacim sa útvarom, ktorý neustále rastie a vyvíja sa do prepojeného sveta bytostí.

Hnacím motorom je jeho láska k háčkovaným ručným prácam v kombinácii s dôkladnými požiadavkami na dizajn háčkovaných vzorov. Svoju prácu využíva na skúmanie náboženstva, na dosiahnutie šťastia prostredníctvom tvorivosti a ako spôsob spojenia so spoločenstvom.

Mulyana získala vzdelanie na UPI (Indonézskej univerzite vzdelávania) v Bandungu a na Darussalamskom inštitúte islamských štúdií (ISID) Gontor v Ponorogu. Jeho diela vytvorené na objednávku sa objavili vo výkladoch obchodov Hermès v Soule a Singapure. Zúčastnil sa na umeleckých pobytoch v rámci Project 11 v Melbourne v Austrálii a v rezidencii Nafas v Yogyakarte v Indonézii a vystavoval v celej juhovýchodnej Ázii, Austrálii a USA.

Text a Foto: mulyana.info

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Jorge Artola

Jorge Artola je talentovaný umelecký režisér a motion dizajnér z Panamy, ktorý v súčasnosti pôsobí v Madride v Španielsku.

Daniel Stoupin

Daniel Stoupin, fotograf a kameraman z austrálskeho Queenslandu, je odborníkom na zachytávanie supermakrosnímok so zameraním na mikroskopické organizmy.

Mária Švarbová

Mária Švarbová pôvodne študovala reštaurátorstvo a archeológiu, ale nakoniec našla svoje umelecké poslanie vo fotografii.

Barbora Idesová

Barbora Idesová je ilustrátorka na voľnej nohe, v súčasnosti pôsobí v Prahe v Českej republike.

Hedviga Gutierrez

Hedviga Mihálik Gutierrez sa venuje predovšetkým knižnej a editoriálovej ilustrácii pre deti, ale aj dospelých.

Vladimír Král

Vladimír Král je absolventom Katedry animovanej tvorby FTF VŠMU v Bratislave. Pracuje ako ilustrátor, maliar a grafický dizajnér.