Umenie

Nicole AVEZARD

Nicole AVEZARD, známejšia ako Lucienne Beaujon z dua VAMPS, má za sebou originálnu kariéru. V roku 1975 získala doktorát z mechaniky tekutín a potom sa začala venovať komédii, čo viedlo k vytvoreniu spoločnosti VAMPS v roku 1988. Zároveň sa u nej rozvinula vášeň pre maľovanie, ktoré sa stalo jej druhou umeleckou kariérou.

Nicole AVEZARD maľuje a píše súbežne so svojou divadelnou prácou. Jej prvé obrazy sa vyznačujú fantáziou, až surrealizmom, čo je štýl, ktorý bude rozvíjať. Svojim postavám „Les JOSIANES“ alebo dámam z bežného života, ktoré umiestnila do často malebných situácií, vdýchla v roku 1997 život prostredníctvom humoru a poézie. Vesmír nečakaných obrazov plný humoru a explodujúcich farieb.

Sú stále v pohybe a križujú krajiny ako obrázkové knihy. Prítomnosť mačiek, veselých výtržníkov, prináša ďalšiu veselosť. Každé dielo predstavuje magický a barokový vesmír. Existuje paradox medzi zdanlivou jednoduchosťou, „normálnosťou“ a nerealistickým aspektom. Pohľad na život podfarbený humorom a poéziou…

Text a Foto: www.avezard.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.

Peter Li

Peter Li je fotograf architektúry so sídlom v Londýne, známy svojimi výnimočnými architektonickými dielami.