Umenie

Pierre Bellemare

Pierre Bellemare má umelecké vzdelanie a bakalársky titul z grafickej komunikácie. Ako dizajnér počítačovej grafiky založil agentúru Bellemare Graphic Design. Realizoval niekoľko národných a medzinárodných zadaní, z ktorých niektoré boli publikované vo viac ako 65 krajinách.

Odkedy sa začal naplno venovať svojmu umeniu, najväčším zdrojom inšpirácie Pierra Bellemarea sa stali cestovanie a hudba. Kultúry rôznych krajín, ktoré navštívil v Európe, Ázii a na Blízkom východe, ako aj hudba ho inšpirovali k živým farbám, ktoré s veľkým potešením používa ako neoddeliteľné prvky svojich obrazov. Jeho obrazy našli domov v súkromných a firemných zbierkach v Severnej Amerike, Európe, Ázii a Oceánii.

Pre tvorcu sú dizajn, rovnováha a štruktúra nevyhnutné na hlboké a silné vyjadrenie obrazu v celej jeho jedinečnosti.

„Okrem radosti z maľovania je pre mňa celá krása abstraktného umenia v tom, že je bezhraničná. Každý človek, bez ohľadu na svoju kultúru alebo pôvod, v ňom môže vidieť sám seba a prežívať svoje vlastné emócie.“ Pierre Bellemare

Text a Foto: www.saatchiart.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Maria Brzozowska

Maria Brzozowska, narodená v roku 1992 v Poľsku, strávila väčšinu svojho detstva v Turecku, kde v súčasnosti žije.

Asteroid City

Ponorte sa do neuveriteľného tvorivého sveta Wesa Andersona prostredníctvom režisérovho nového filmu Asteroid City.

Nathan Walsh

Nathan Walsh je súčasný realistický maliar, ktorý zachytáva krásu mestského prostredia s neuveriteľným zmyslom pre detail.

Jonathan Burton

Jonathan Burton je viackrát ocenený ilustrátor s portfóliom a zoznamom klientov najvyššieho rangu.

Alfredo Sosabravo

Previesť do skla jednu zo Sosabravových kresieb nie je jednoduchá úloha, technicky je veľmi ťažké zachovať všetky detaily.