Umenie

Pierre Bellemare

Pierre Bellemare má umelecké vzdelanie a bakalársky titul z grafickej komunikácie. Ako dizajnér počítačovej grafiky založil agentúru Bellemare Graphic Design. Realizoval niekoľko národných a medzinárodných zadaní, z ktorých niektoré boli publikované vo viac ako 65 krajinách.

Odkedy sa začal naplno venovať svojmu umeniu, najväčším zdrojom inšpirácie Pierra Bellemarea sa stali cestovanie a hudba. Kultúry rôznych krajín, ktoré navštívil v Európe, Ázii a na Blízkom východe, ako aj hudba ho inšpirovali k živým farbám, ktoré s veľkým potešením používa ako neoddeliteľné prvky svojich obrazov. Jeho obrazy našli domov v súkromných a firemných zbierkach v Severnej Amerike, Európe, Ázii a Oceánii.

Pre tvorcu sú dizajn, rovnováha a štruktúra nevyhnutné na hlboké a silné vyjadrenie obrazu v celej jeho jedinečnosti.

„Okrem radosti z maľovania je pre mňa celá krása abstraktného umenia v tom, že je bezhraničná. Každý človek, bez ohľadu na svoju kultúru alebo pôvod, v ňom môže vidieť sám seba a prežívať svoje vlastné emócie.“ Pierre Bellemare

Text a Foto: www.saatchiart.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Craig Frazier

Craig Frazier je ilustrátor, ktorý od roku 1978 pôsobí ako grafický dizajnér. V roku 1996 sa preorientoval z grafického

Davide Penso

Davide Panso sa narodil v roku 1965 v Benátkach, vyrastal a pracoval vo svojom ateliéri na Murane kde tvorí aj

Jorge Artola

Jorge Artola je talentovaný umelecký režisér a motion dizajnér z Panamy, ktorý v súčasnosti pôsobí v Madride v Španielsku.

Daniel Stoupin

Daniel Stoupin, fotograf a kameraman z austrálskeho Queenslandu, je odborníkom na zachytávanie supermakrosnímok so zameraním na mikroskopické organizmy.

Mária Švarbová

Mária Švarbová pôvodne študovala reštaurátorstvo a archeológiu, ale nakoniec našla svoje umelecké poslanie vo fotografii.

Barbora Idesová

Barbora Idesová je ilustrátorka na voľnej nohe, v súčasnosti pôsobí v Prahe v Českej republike.