Umenie

Quentin Monge

Quentin Monge vyrastal na pláži v južnom Francúzsku, kde začal kresliť jednoduché siluety do piesku. Jeho umelecká cesta viedla do Paríža, ale letné vibrácie detstva pri mori ho nikdy neopustili a časom sa k moru vrátil aj on.

Hoci je všestranný vo svojich médiách a postupoch, nikdy sa nevzdialil od víťazného vzorca a témy slnka, mora a surfovania sú v jeho obrazoch stále prítomné. Môže vytvárať buď čisté digitálne ilustrácie, alebo „digitálne obrazy“ – v priebehu rokov Quentin vyvinul techniky a textúry, ktoré mu umožňujú vytvárať digitálne obrazy, ktoré vyzerajú ako kvašové alebo akrylové maľby. Bez ohľadu na prístup jeho minimalistické postavy a nádherne komponované vzory zachytávajú svet, v ktorom by sme všetci chceli žiť.

Keď práve nevytvára nádherné obrazy pre vydavateľstvá a reklamných klientov, zvyčajne jedáva syr s modrou plesňou alebo surfuje v zálive Saint Tropez. Na stále rastúci zoznam spokojných klientov patria Airbnb, Vespa, Kronenbourg, Magnum a L’Occitane.

Text a Foto: quentinmonge.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Antonio Santín

Marc Straus predstavuje Antonia Santína: Santin, sériu nových hyperealistických malieb španielskeho umelca na jeho samostatnej výstave.

Eric Ripert

Reštaurácia Le Bernardin, ktorú charakterizuje luxus a dokonalosť, prosperuje už viac ako tri desaťročia a patrí medzi najlepšie na

Tadashi Takayama

Michelinovskú reštauráciu Takayama vedie šéfkuchár Tadashi Takayama, ktorý sa pred návratom do Japonska šesť rokov vzdelával v Taliansku.

Greg Olijnyk

Melbournský umelec Greg Olijnyk pretvára kartón na komplexné sochy a mení skromný materiál na niečo výnimočné.

Ben Young

Výnimočné dielo Bena Younga púta pozornosť, pretože vytvára nádherné sochy, ktoré harmonicky spájajú kontrastné prvky skla

Paul Bocuse

Paul Bocuse sa narodil 11. februára 192 neďaleko Lyonu a je považovaný za jedného z najväčších kuchárov 20. storočia.