Umenie

Quentin Monge

Quentin Monge vyrastal na pláži v južnom Francúzsku, kde začal kresliť jednoduché siluety do piesku. Jeho umelecká cesta viedla do Paríža, ale letné vibrácie detstva pri mori ho nikdy neopustili a časom sa k moru vrátil aj on.

Hoci je všestranný vo svojich médiách a postupoch, nikdy sa nevzdialil od víťazného vzorca a témy slnka, mora a surfovania sú v jeho obrazoch stále prítomné. Môže vytvárať buď čisté digitálne ilustrácie, alebo „digitálne obrazy“ – v priebehu rokov Quentin vyvinul techniky a textúry, ktoré mu umožňujú vytvárať digitálne obrazy, ktoré vyzerajú ako kvašové alebo akrylové maľby. Bez ohľadu na prístup jeho minimalistické postavy a nádherne komponované vzory zachytávajú svet, v ktorom by sme všetci chceli žiť.

Keď práve nevytvára nádherné obrazy pre vydavateľstvá a reklamných klientov, zvyčajne jedáva syr s modrou plesňou alebo surfuje v zálive Saint Tropez. Na stále rastúci zoznam spokojných klientov patria Airbnb, Vespa, Kronenbourg, Magnum a L’Occitane.

Text a Foto: quentinmonge.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Luminiscence

Christy Lee Rogers, vizuálna umelkyňa špecializujúca sa na podvodnú fotografiu a videografiu, upútala pozornosť sériou „Luminescencia“.

Life on Mars

Dizajnér Job Smeets zo štúdia Jobs navrhol výkladnú inštaláciu Life on Mars pre módnu značku Hermès, ktorá

Sacha Goldberger

Fotograf Sacha Goldberger vytvára portréty, ktoré pretvárajú ikonických superhrdinov a iné popkultúrne postavy v štýle flámskej renesancie.

Bisa Butler

Bisa Butler sa narodila v Orange v New Jersey a už v mladom veku sa stala umeleckým talentom, keď ako štvorročná

Tatsuya Tanaka

Tatsuya Tanaka fotograficky zachytáva každodenný život v kalendári miniatúrnych predmetov a drobných figúrok.

Peter Li

Peter Li je fotograf architektúry so sídlom v Londýne, známy svojimi výnimočnými architektonickými dielami.