Umenie

Robert Steven Connett

Robert Steven Connett sa narodil 19. augusta 1951 v San Franciscu v Kalifornii, USA. Kresliť a maľovať začal už ako dieťa a v umeleckej tvorbe pokračoval aj v dospelosti. Connett pracoval ako poisťovací maklér v San Franciscu od svojich 24 do 47 rokov. Poisťovníctvo opustil po tom, ako v roku 1995 prišiel o svoj dom pri požiari. V roku 1998 sa Connett presťahoval do Los Angeles, kde sa oženil. Po niekoľkých neúspešných zamestnaniach začal v roku 2004 tvoriť umelecké diela na plný úväzok. V súčasnosti vystavuje a predáva svoje diela v galériách a múzeách po celej planéte.

Často sa ma pýtajú, prečo tvorím svoj druh umenia a odkiaľ čerpám nápady. Najjednoduchšia odpoveď na prvú časť je, že milujem to, čo robím. Maľujem preto, lebo ma baví vidieť, ako ožívajú moje predstavy! Počas svojho života som pri tvorbe umenia našiel stav hlbokého pokojného sústredenia. To nemôžem dosiahnuť iným spôsobom. Tvorba umenia môže byť pre mňa ako prístav v búrke. Moje umenie, najmä v prvých desaťročiach, malo očistný charakter. To znamená, že som vyjadroval svoje osobné pocity, dobré aj zlé, s veľmi malou mierou objektivity alebo autocenzúry. Moja tvorba sa rozrástla a získala istú otvorenosť vďaka sebapoznaniu a dozrievaniu rokov.

Stále je to však útočisko, ktoré si utváram zo svojej fantázie. Stále je to spôsob, akým ilustrujem svoje pocity zo sveta, ale je modifikovaný mojou túžbou vytvárať poriadok a krásu. Svoju prácu používam ako prostriedok, ktorý ma prenáša do iného sveta, ktorý som si sám vytvoril. Je mi cťou, že sa o tento svet môžem podeliť, a som nadšený, že sa s ním ostatní môžu svojím spôsobom stotožniť. Na druhú časť otázky je oveľa ťažšie odpovedať. Odkiaľ čerpám svoje nápady? Jednoducho sa snažím tieto myšlienky ilustrovať. Nedokážem vysvetliť, odkiaľ pochádzajú. Jednoducho tam sú a neustále sa vyvíjajú pod nekonečne zložitým množstvom vplyvov.

Foto a text: grotesque.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry.

Mohlo by sa Vám páčiť

Maria Brzozowska

Maria Brzozowska, narodená v roku 1992 v Poľsku, strávila väčšinu svojho detstva v Turecku, kde v súčasnosti žije.

Asteroid City

Ponorte sa do neuveriteľného tvorivého sveta Wesa Andersona prostredníctvom režisérovho nového filmu Asteroid City.

Nathan Walsh

Nathan Walsh je súčasný realistický maliar, ktorý zachytáva krásu mestského prostredia s neuveriteľným zmyslom pre detail.

Jonathan Burton

Jonathan Burton je viackrát ocenený ilustrátor s portfóliom a zoznamom klientov najvyššieho rangu.

Alfredo Sosabravo

Previesť do skla jednu zo Sosabravových kresieb nie je jednoduchá úloha, technicky je veľmi ťažké zachovať všetky detaily.