Umenie

Saddo

Umelec rumunského pôvodu Saddo, ktorý sa narodil v Bukurešti, žongluje medzi maľbami na plátno pre galérie, veľkorozmernými nástennými maľbami a ilustráciami na objednávku pre rôzne projekty a značky.

V jeho osobných a zákazkových prácach sa mu darí spájať záľubu v umelcoch ako Rousseau, Matisse alebo Grayson Perry s fascináciou iránskymi miniatúrami, ázijskými kobercami a láskou k súčasnej ilustrácii, dekoratívnemu umeniu, hip-hopu a mestskej kultúre. A rovnako ako hip-hopový DJ, sampluje rôzne prvky, surrealistické obrazy, portréty raperov, luxusné autá, logá značiek do svojej vlastnej zložitej ikonografie.

Bol súčasťou mnohých skupinových výstav po celom svete ( v Kodani, New Yorku, Berlíne, Montreale, Ottawe, Salvadore, Bangkoku, Viedni, Mexico City, Oaklande, Portlande), mal samostatné výstavy v BC Gallery v Berlíne a Mobius Gallery v Bukurešti, maľoval nástenné maľby v Montreale, Bangkoku, Las Vegas, Seattli, Bukurešti, Paríži, Rabate.

Text a Foto: saddo.ro

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Craig Frazier

Craig Frazier je ilustrátor, ktorý od roku 1978 pôsobí ako grafický dizajnér. V roku 1996 sa preorientoval z grafického

Davide Penso

Davide Panso sa narodil v roku 1965 v Benátkach, vyrastal a pracoval vo svojom ateliéri na Murane kde tvorí aj

Jorge Artola

Jorge Artola je talentovaný umelecký režisér a motion dizajnér z Panamy, ktorý v súčasnosti pôsobí v Madride v Španielsku.

Daniel Stoupin

Daniel Stoupin, fotograf a kameraman z austrálskeho Queenslandu, je odborníkom na zachytávanie supermakrosnímok so zameraním na mikroskopické organizmy.

Mária Švarbová

Mária Švarbová pôvodne študovala reštaurátorstvo a archeológiu, ale nakoniec našla svoje umelecké poslanie vo fotografii.

Barbora Idesová

Barbora Idesová je ilustrátorka na voľnej nohe, v súčasnosti pôsobí v Prahe v Českej republike.