Umenie

Tim McDonagh

Napriek tomu, že s Timom McDonagh pracujeme už viac ako desať rokov, jeho šialené detaily nás stále ohromujú. Ako toho dokáže toľko nacpať? Timova práca inšpirovaná starými komiksami, koncertnými plagátmi a tetovaniami je skutočne fascinujúca.

Tim, ktorý je kresliarom zo starej školy, začína s detailným náčrtom ceruzkou, ktorý potom ručne vymaľuje štetcom. Hotovú kresbu potom naskenuje a digitálne nanesie farbu. Práve táto kombinácia tradičného a moderného spôsobuje, že jeho diela sú naozaj vydarené.

Jeho práce sa používajú všade možne, ale asi najznámejší je vďaka svojej epickej sérii kníh Star Wars (vydáva Egmont) a jeho oceneným obálkam detskej rubriky New York Times.

Text a Foto: www.handsomefrank.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Antonio Santín

Marc Straus predstavuje Antonia Santína: Santin, sériu nových hyperealistických malieb španielskeho umelca na jeho samostatnej výstave.

Eric Ripert

Reštaurácia Le Bernardin, ktorú charakterizuje luxus a dokonalosť, prosperuje už viac ako tri desaťročia a patrí medzi najlepšie na

Tadashi Takayama

Michelinovskú reštauráciu Takayama vedie šéfkuchár Tadashi Takayama, ktorý sa pred návratom do Japonska šesť rokov vzdelával v Taliansku.

Greg Olijnyk

Melbournský umelec Greg Olijnyk pretvára kartón na komplexné sochy a mení skromný materiál na niečo výnimočné.

Ben Young

Výnimočné dielo Bena Younga púta pozornosť, pretože vytvára nádherné sochy, ktoré harmonicky spájajú kontrastné prvky skla

Paul Bocuse

Paul Bocuse sa narodil 11. februára 192 neďaleko Lyonu a je považovaný za jedného z najväčších kuchárov 20. storočia.