Umenie

Trevor Jones

Kanadský umelec Trevor Jones je absolventom magisterského štúdia ateliérového umenia na Edinburskej univerzite. Podľa portálu Cryptoart.io je momentálne desiatym krypto umelcom s najväčším objemom predaja, ktorý predal 6074 umeleckých diel. Medzi jeho spolupráce patrí kolekcia s Pakom s názvom „Pak x Trevor Jones“, spolupráca s Josém Delbom a spolupráca s CoinDeskom na maľovaní portrétov pre ich sériu „Most Influential“ 2019.

Napriek tomu, že je vyštudovaný v tradičnej olejomaľbe, Jonesa vždy fascinovalo spojenie umenia a technológie. Pri letmom pohľade na jeho tvorbu možno nájsť mnoho príkladov využitia technológie s umením. Jedným z jeho prvých projektov súvisiacich s technológiami bolo v roku 2011 vytvorenie obrazov s QR kódmi, ktoré po naskenovaní odkazovali na interaktívnu webovú stránku.

Jones tiež použil rozšírenú realitu (AR) ako spôsob pridávania vrstiev do svojich diel. Vytvoril sériu desiatich malieb, ktoré mali video alebo digitálny obsah, ktorý bol prístupný prostredníctvom AR. Nešlo o okamžitú tvorbu; podľa umelca trvalo 6,5 roka, kým sa technológia a zážitok pre diváka vyčerpali.

Vzhľadom na Jonesovo nadšenie pre technológie je prirodzené, že sa vrhol do oblasti kryptografie. Po tom, ako sa v roku 2015 dozvedel o kryptomenách a v roku 2017 sa do nich ponoril hlbšie, začal vo svojich obrazoch vo veľkej miere zobrazovať témy súvisiace s kryptomenami a Bitcoinom.

Text a Foto: www.trevorjonesart.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Antonio Santín

Marc Straus predstavuje Antonia Santína: Santin, sériu nových hyperealistických malieb španielskeho umelca na jeho samostatnej výstave.

Eric Ripert

Reštaurácia Le Bernardin, ktorú charakterizuje luxus a dokonalosť, prosperuje už viac ako tri desaťročia a patrí medzi najlepšie na

Tadashi Takayama

Michelinovskú reštauráciu Takayama vedie šéfkuchár Tadashi Takayama, ktorý sa pred návratom do Japonska šesť rokov vzdelával v Taliansku.

Greg Olijnyk

Melbournský umelec Greg Olijnyk pretvára kartón na komplexné sochy a mení skromný materiál na niečo výnimočné.

Ben Young

Výnimočné dielo Bena Younga púta pozornosť, pretože vytvára nádherné sochy, ktoré harmonicky spájajú kontrastné prvky skla

Paul Bocuse

Paul Bocuse sa narodil 11. februára 192 neďaleko Lyonu a je považovaný za jedného z najväčších kuchárov 20. storočia.