Umenie

Trevor Jones

Kanadský umelec Trevor Jones je absolventom magisterského štúdia ateliérového umenia na Edinburskej univerzite. Podľa portálu Cryptoart.io je momentálne desiatym krypto umelcom s najväčším objemom predaja, ktorý predal 6074 umeleckých diel. Medzi jeho spolupráce patrí kolekcia s Pakom s názvom „Pak x Trevor Jones“, spolupráca s Josém Delbom a spolupráca s CoinDeskom na maľovaní portrétov pre ich sériu „Most Influential“ 2019.

Napriek tomu, že je vyštudovaný v tradičnej olejomaľbe, Jonesa vždy fascinovalo spojenie umenia a technológie. Pri letmom pohľade na jeho tvorbu možno nájsť mnoho príkladov využitia technológie s umením. Jedným z jeho prvých projektov súvisiacich s technológiami bolo v roku 2011 vytvorenie obrazov s QR kódmi, ktoré po naskenovaní odkazovali na interaktívnu webovú stránku.

Jones tiež použil rozšírenú realitu (AR) ako spôsob pridávania vrstiev do svojich diel. Vytvoril sériu desiatich malieb, ktoré mali video alebo digitálny obsah, ktorý bol prístupný prostredníctvom AR. Nešlo o okamžitú tvorbu; podľa umelca trvalo 6,5 roka, kým sa technológia a zážitok pre diváka vyčerpali.

Vzhľadom na Jonesovo nadšenie pre technológie je prirodzené, že sa vrhol do oblasti kryptografie. Po tom, ako sa v roku 2015 dozvedel o kryptomenách a v roku 2017 sa do nich ponoril hlbšie, začal vo svojich obrazoch vo veľkej miere zobrazovať témy súvisiace s kryptomenami a Bitcoinom.

Text a Foto: www.trevorjonesart.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Maria Brzozowska

Maria Brzozowska, narodená v roku 1992 v Poľsku, strávila väčšinu svojho detstva v Turecku, kde v súčasnosti žije.

Asteroid City

Ponorte sa do neuveriteľného tvorivého sveta Wesa Andersona prostredníctvom režisérovho nového filmu Asteroid City.

Nathan Walsh

Nathan Walsh je súčasný realistický maliar, ktorý zachytáva krásu mestského prostredia s neuveriteľným zmyslom pre detail.

Jonathan Burton

Jonathan Burton je viackrát ocenený ilustrátor s portfóliom a zoznamom klientov najvyššieho rangu.

Alfredo Sosabravo

Previesť do skla jednu zo Sosabravových kresieb nie je jednoduchá úloha, technicky je veľmi ťažké zachovať všetky detaily.