Umenie

Zoë Barker

V tichom malom štúdiu v malebných uličkách Norwichu nájdete Zoë Barkerovú. Ilustrátorka s pozoruhodným talentom.

Zoë vyštudovala výtvarné umenie na Kingstonskej univerzite, po skončení univerzity zmenila odbor a už sa nikdy nepozrela späť. Pracuje prevažne s ceruzkami a akvarelom a vytvára nádherné zložité obrazy, ktoré zachytávajú realitu, ale tú najlepšiu verziu reality.

Hoci je špecialistkou na architektúru a ľudí, pokiaľ ide o námety, jej škále sa medze nekladú. Jednoducho rada kreslí a dokumentuje veci, často sa inšpiruje prostredím a miestami, dokáže zachytiť čokoľvek, čo jej zadajú.

Text a Foto: www.zoebarkerdraws.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Antonio Santín

Marc Straus predstavuje Antonia Santína: Santin, sériu nových hyperealistických malieb španielskeho umelca na jeho samostatnej výstave.

Eric Ripert

Reštaurácia Le Bernardin, ktorú charakterizuje luxus a dokonalosť, prosperuje už viac ako tri desaťročia a patrí medzi najlepšie na

Tadashi Takayama

Michelinovskú reštauráciu Takayama vedie šéfkuchár Tadashi Takayama, ktorý sa pred návratom do Japonska šesť rokov vzdelával v Taliansku.

Greg Olijnyk

Melbournský umelec Greg Olijnyk pretvára kartón na komplexné sochy a mení skromný materiál na niečo výnimočné.

Ben Young

Výnimočné dielo Bena Younga púta pozornosť, pretože vytvára nádherné sochy, ktoré harmonicky spájajú kontrastné prvky skla

Paul Bocuse

Paul Bocuse sa narodil 11. februára 192 neďaleko Lyonu a je považovaný za jedného z najväčších kuchárov 20. storočia.