Výstavy

Balónové múzeum

Od priateľského kmeňa obrovských zoomorfných postáv až po multimediálne psychedelické prostredia – rozmarný svet hravých inštalácií a farebných displejov plný hélia ovládlo Superstudio v Miláne. Putovná výstava Pop Air, ktorú vytvorilo rímske Balónové múzeum, sa od 23. decembra do 12. februára 2023 bude vznášať na zastávke v pulzujúcom talianskom meste, aby privítala nový rok a ponorila milovníkov dizajnu do série interaktívnych a éterických priestorov, ktoré podnietia ich zvedavosť.

Výstava zameraná na tému „Vzduch“ prináša nadrozmerné nafukovacie diela od osemnástich umelcov a umeleckých kolektívov z celého sveta. Celkovo Pop Air reflektuje fantastické umelecké prejavy a navrhuje dynamický a sociálny vzťah medzi prostredím, jednotlivcami a dizajnom.

Výstava Pop Air, ktorá je pozvánkou na výmenu a socializáciu aktivovanú prostredníctvom umeleckej performancie, zavedie návštevníkov na cestu cez snové inštalácie plné obrovských zoomorfných a antropomorfných bytostí, multimediálnych performancií, metafyzických, hmlistých atmosfér a surreálnych prostredí. Balónové inštalácie priťahujú návštevníkov svojimi nekonvenčnými formami a kaleidoskopickými sústavami farieb a zvukov, čím vytvárajú nový priestor fyzickej, digitálnej a kultúrnej socializácie. Od momentu vstupu sa diváci ocitajú v centre interaktívnej, zážitkovej cesty, ktorá zapája ich zmysly, vyvoláva údiv a podnecuje k zamysleniu.

Text a Foto: luxholding.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

České sklo: Veľkí majstri

Výstava České sklo: Veľkí majstri, ktorú kurátorsky pripravili Caterina Tognon a Sylva Petrová v spolupráci s Umeleckopriemyselným múzeom v Prahe.

Vlasy a účesy

Od 5. apríla do 17. septembra 2023 predstavuje Musée des Arts Décoratifs výstavu venovanú vlasom a ochlpeniu v západnom svete.

Moderný Guru

Moderný Guru a cesta k umelému šťastiu je imerzívna umelecká inštalácia nových médií využívajúca priesečník umenia a technológie.

BMW A Creative’s Journey

Milánsky Salone del Mobile je pre dizajnérov BMW dôležitým zdrojom inšpirácie a je tiež nevyhnutný pre nadväzovanie kontaktov a zdieľanie nápadov.

WOW Wine Experience

Spoločnosť WOW ponúka Wine Experience zameraný na všetky portugalské vína a je určený pre amatérskych priaznivcov aj skúsených enológov