Výstavy

Hermès: Watches & Wonders 2023

Umelec Clément Vieille vytvoril scénografiu na veľtrhu Watches & Wonders 2023 pre prezentáciu novej tvorby značky Hermès. Ponorí návštevníka do srdca spoločnosti Hermès. Divák sa voľne pohybuje medzi zavesenými sochami, ktoré organizujú priestor a dodávajú mu rytmus. Všetko je oživené, všetko dáva zmysel vo vzťahu k ostatným prvkom.

Clément Vieille s vášňou pre nové materiály skúma vlastnosti hmoty. Využívanie najmodernejších technológií mu umožňuje dosiahnuť bezkonkurenčnú presnosť a precíznosť pri navrhovaní a výrobe nových tvarov a zložitých komponentov, ktoré by nebolo možné vyrobiť ručne. Podobne ako dizajnéri a remeselníci Hermès skúma kompozitné materiály a najinovatívnejšie formy: „Jeho sochy skúmajú všetky možnosti hmoty.

Prostredníctvom viacerých ponúkaných ciest sa návštevník ponorí do precízneho a snového mechanizmu evokujúceho srdce mechanických hodiniek. V tomto mocnom, vzdušnom a svetelnom svete je čas samotným materiálom, z ktorého sa formy vynárajú. Hodinky sú ako sochy zasadené medzi sochy, sú zavesené v priestore. Chronograf Hermès H08 tak oslavuje spojenectvo ľudskej remeselnej zručnosti a vynaliezavosti umeleckej povahy, schopnej nekonečne interpretovať formy a textúry. V takomto voľnom časopriestore je možné všetko.

Text a Foto: www.zoemagazine.net

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Peter Cook: Cities

Peter Cook, britský architekt a výtvarník, si od 60. rokov 20. storočia získal medzinárodné uznanie svojimi kresbami a maľbami futuristických miest.

OPEN HOUSE WIEN

Festival mestskej architektúry OPEN HOUSE WIEN v septembri poskytne návštevníkom možnosť bezplatne si prezrieť architektonicky zaujímavé budovy a miesta

Textilné svety

Výstava Textilné svety v mníchovskom múzeu dizajnu Die Neue Sammlung predstavuje približne 180 textílií z 19. storočia až po súčasnosť.

Budúcnosť záhrady

Múzeum dizajnu Vitra predstavuje prostredníctvom výstavy „Budúcnosť záhrady“ rozsiahlu výstavu o histórii a budúcnosti modernej záhrady.

Evolúcia skejtbordu

Prvá veľká výstava v Spojenom kráľovstve v Design Museum v Londýne, ktorá mapuje vývoj dizajnu skejtbordu od 50. rokov 20. storočia až