Výstavy

Moving in Stereo

V rámci veľkej prezentácie umeleckej zbierky Mercedes-Benz sa v Múzeu Mercedes-Benz v Stuttgarte predstavujú vrcholné diela zbierky, približne 150 diel od roku 1910 až po súčasnosť. Spektrum tejto výstavy siaha od juhozápadných nemeckých klasikov Adolfa Hölzela, Williho Baumeistera a Oskara Schlemmera až po mladých súčasných medzinárodných umelcov, ako sú Cao Fei, Clément Cogitore a Alia Farid. Paralelne so stálou expozíciou v Múzeu Mercedes-Benz, ktorá chronologicky predstavuje históriu automobilu, sú vystavené vybrané umelecké diela zo širokého spektra médií: od maľby, kresby, sochy a svetelných objektov až po fotografiu, inštaláciu a video.

Súčasťou výstavy je tematická prezentácia, ktorá spája diela s hudobnými aspektmi a objednané diela súvisiace s automobilom do mnohostranného dialógu. Ústredným prvkom je veľká mobilná a ozvučená socha švajčiarskeho umelca Jeana Tinguelyho s názvom Méta-Maxi z roku 1986, ktorú možno v Stuttgarte vidieť po prvýkrát.

Termín konania: 27. októbra 2022 až 11. júna 2023.

Text a Foto: www.mercedes-benz.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

E-mail je mŕtvy

Výstava „E-mail je mŕtvy“ v Múzeu dizajnu v spolupráci so spoločnosťou Intuit Mailchimp’s Wink sa začína zárodkom e-mailov v 70. rokoch 20. storočia.

Wakate no Yoake

Cieľom dizajnérov OKDO bolo vytvoriť priestor, ktorý by sprostredkoval krásne scenérie varenia saké ľuďom, ktorí doteraz saké

Peter Cook: Cities

Peter Cook, britský architekt a výtvarník, si od 60. rokov 20. storočia získal medzinárodné uznanie svojimi kresbami a maľbami futuristických miest.

OPEN HOUSE WIEN

Festival mestskej architektúry OPEN HOUSE WIEN v septembri poskytne návštevníkom možnosť bezplatne si prezrieť architektonicky zaujímavé budovy a miesta