Výstavy

Sculpture: Body and Soul

Múzeum ALBERTINA po prvýkrát upriamuje pozornosť na medzinárodne uznávanú tvorbu Tonyho Cragga, ktorý sa narodil v roku 1949 v Liverpoole a v súčasnosti žije vo Wuppertale a Berlíne, a predstavuje výber približne 20 sôch a rovnako veľa kresieb.

Vývoj Craggovej sochárskej tvorby v priebehu času odhaľuje postupný posun od figuratívnych k abstrahovaným formám, zatiaľ čo jeho využívanie netradičných materiálov, ako sú sklolaminát a kevlar, popri dreve, kameni a nehrdzavejúcej oceli spôsobuje, že vnímateľnosť prítomnosti jeho sôch v danom priestore je veľmi variabilná.

V 90. rokoch 20. storočia začal Cragg venovať zvýšenú pozornosť tvorbe kresieb, ktoré sa prejavujú ako náčrty aj ako vyjadrenie jeho úvah o formálnych a obsahových otázkach. Umelec tu s obľubou pracuje v sériách, v ktorých sa dôkladne zaoberá rôznymi reprezentačnými a abstraktnými motívmi.

Výstava je k videniu do 6. novembra 2022.

Text a Foto: www.albertina.at

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

České sklo: Veľkí majstri

Výstava České sklo: Veľkí majstri, ktorú kurátorsky pripravili Caterina Tognon a Sylva Petrová v spolupráci s Umeleckopriemyselným múzeom v Prahe.

Vlasy a účesy

Od 5. apríla do 17. septembra 2023 predstavuje Musée des Arts Décoratifs výstavu venovanú vlasom a ochlpeniu v západnom svete.

Moderný Guru

Moderný Guru a cesta k umelému šťastiu je imerzívna umelecká inštalácia nových médií využívajúca priesečník umenia a technológie.

BMW A Creative’s Journey

Milánsky Salone del Mobile je pre dizajnérov BMW dôležitým zdrojom inšpirácie a je tiež nevyhnutný pre nadväzovanie kontaktov a zdieľanie nápadov.

WOW Wine Experience

Spoločnosť WOW ponúka Wine Experience zameraný na všetky portugalské vína a je určený pre amatérskych priaznivcov aj skúsených enológov