Výstavy

WOW Wine Experience

Napriek tomu, že Portugalsko je geograficky malá krajina, je to mikrokozmos rôznych klimatických podmienok, pôd, nadmorských výšok a krajinných oblastí. To vysvetľuje mimoriadnu rozmanitosť portugalských odrôd a štýlov vína.

Hlavným mestom portugalského vína je mesto Porto – približne hodinu cesty od neho sa nachádza päť rôznych vinárskych oblastí, v ktorých sa vyrábajú rôzne druhy vína: biele, červené a šumivé.

Spoločnosť WOW ponúka Wine Experience zameraný na všetky portugalské vína. Je určený pre amatérskych priaznivcov aj skúsených enológov a jeho cieľom je demystifikovať víno. Návštevníci majú možnosť dozvedieť sa viac o hlavných činiteľoch – pôde, podnebí, hrozne, ale aj o všetkých procesoch, ktoré prebiehajú, kým sa dostane do pohára. V rámci zážitku sa návštevníci dozvedia o rôznych vínach, čím sa odlišujú od iných regiónov a ako by sa mali ochutnávať a párovať.

Okrem toho budú návštevníci pozvaní zažiť víno nielen jeho pitím, ale prostredníctvom pohlcujúcich zážitkov využívajúcich zrak, čuch, chuť, rituál, priateľstvo a oslavu okamihov. WOW ponúka návštevníkom aj možnosť vydať sa na cestu zo severu na juh Portugalska, pričom prejdú cez súostrovia Madeira a Azory.

Text a Foto: wow.pt

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

České sklo: Veľkí majstri

Výstava České sklo: Veľkí majstri, ktorú kurátorsky pripravili Caterina Tognon a Sylva Petrová v spolupráci s Umeleckopriemyselným múzeom v Prahe.

Vlasy a účesy

Od 5. apríla do 17. septembra 2023 predstavuje Musée des Arts Décoratifs výstavu venovanú vlasom a ochlpeniu v západnom svete.

Moderný Guru

Moderný Guru a cesta k umelému šťastiu je imerzívna umelecká inštalácia nových médií využívajúca priesečník umenia a technológie.

BMW A Creative’s Journey

Milánsky Salone del Mobile je pre dizajnérov BMW dôležitým zdrojom inšpirácie a je tiež nevyhnutný pre nadväzovanie kontaktov a zdieľanie nápadov.