Výstavy

WOW Wine Experience

Napriek tomu, že Portugalsko je geograficky malá krajina, je to mikrokozmos rôznych klimatických podmienok, pôd, nadmorských výšok a krajinných oblastí. To vysvetľuje mimoriadnu rozmanitosť portugalských odrôd a štýlov vína.

Hlavným mestom portugalského vína je mesto Porto – približne hodinu cesty od neho sa nachádza päť rôznych vinárskych oblastí, v ktorých sa vyrábajú rôzne druhy vína: biele, červené a šumivé.

Spoločnosť WOW ponúka Wine Experience zameraný na všetky portugalské vína. Je určený pre amatérskych priaznivcov aj skúsených enológov a jeho cieľom je demystifikovať víno. Návštevníci majú možnosť dozvedieť sa viac o hlavných činiteľoch – pôde, podnebí, hrozne, ale aj o všetkých procesoch, ktoré prebiehajú, kým sa dostane do pohára. V rámci zážitku sa návštevníci dozvedia o rôznych vínach, čím sa odlišujú od iných regiónov a ako by sa mali ochutnávať a párovať.

Okrem toho budú návštevníci pozvaní zažiť víno nielen jeho pitím, ale prostredníctvom pohlcujúcich zážitkov využívajúcich zrak, čuch, chuť, rituál, priateľstvo a oslavu okamihov. WOW ponúka návštevníkom aj možnosť vydať sa na cestu zo severu na juh Portugalska, pričom prejdú cez súostrovia Madeira a Azory.

Text a Foto: wow.pt

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

65 rokov Barbie

Výstava „Miss Dior: Stories of a Miss“ sa nachádza v múzeu Roppongi v Tokiu a predstavuje 78 rokov histórie…

FlowerTrials 2024

Výstava FlowerTrials sa vyvinula zo spoločnej propagačnej iniciatívy na kľúčové podujatie v rámci svetovej…