Architektúra

Arabella Lennox-Boyd

Rodená Talianka Arabella Lennox-Boyd je jednou z popredných krajinných dizajnérok pôsobiacich v Spojenom kráľovstve. Navrhovaniu sa venuje už viac ako päťdesiat rokov a má na konte viac ako sedemsto záhrad po celom svete, vrátane šiestich záhrad ocenených zlatou medailou na Chelsea Flower Show a víťaza Best of Show v roku 1998.

Abbeystead sa nachádza v oblasti výnimočnej prírodnej krásy. Dom stojí na svahu kopca a ponúka ďaleký výhľad na nádhernú prírodu v oblasti Trough of Bowland v Lancashire.

Úlohou bolo navrhnúť záhrady, ktoré by prepojili dom s nádhernou okolitou krajinou a zároveň zjemnili veľké plochy kamennej terasy, ktorá ho obklopuje. Riešilo sa to tak, že sa navrhla séria záhrad vedúcich z terás do širšieho priestoru, ktorý sa rozdelil na tri záhradné plochy rôznych veľkostí a farieb. Ďalej na kopci, na strane potoka, sa prepracovala séria veľmi veľkých existujúcich bylinných záhonov s plynulejším a malebnejším výberom rastlín, ktoré si môžete vychutnať najmä v júli, auguste a septembri. Medzi posledné práce patrí aj opätovná výsadba lesnej plochy okolo vstupného nádvoria. V celej záhrade sa plánuje ďalšia výsadba stromov.

Text a Foto: www.arabellalennoxboyd.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Záhrada Fishermans Bay

Jill a Richard Simpsonovci premenili záhradu Fishermans Bay v drsnom prostredí na sviežu kombináciu kvetinových záhonov.

Chata Bučina

Štúdio ARD dostalo od klienta zadanie navrhnúť budovu pre správcu lyžiarskeho strediska v zastavanom území obce Horná Malá

Parkovací dom Ostrava

Až šesťsto parkovacích miest ponúkne nový parkovací dom, ktorého výstavba sa začne v blízkosti Krajského úradu v Ostrave.

Bistro stodola

Polootvorená stodola, ktorú navrhlo maďarské štúdio SAGRA Architects, slúži ako malá reštaurácia a vínna terasa.

Aristides Dallas Villa V

Návrh gréckeho štúdia Aristides Dallas Architects sa týka rekreačnej rezidencie, ktorá sa nachádza na strmom skalnatom svahu

Jardins d’Etretat

Hlavnou myšlienkou návrhu štúdia Libeskind je vytvoriť intímny priestor, ktorý pozýva návštevníkov svojou jedinečnou vizuálnou identitou.