Architektúra

Hotel Morpheus

Najobľúbenejšia ázijská zábavná destinácia Macao privítala v roku 2017 viac ako 32 miliónov turistov, pričom počet návštevníkov každoročne rastie. City of Dreams sa nachádza v meste Cotai v Macau a je popredným integrovaným rezortom vrátane kasína, dvoch divadiel, nákupnej štvrte, 20 reštaurácií a štyroch hotelov.

Dizajn hotela Morpheus od Zaha Hadid Architects, definovaný plynulými formami v rámci bohatých čínskych tradícií nefritového rezbárstva, spája dramatické verejné priestory a veľkorysé izby pre hostí s inovatívnym inžinierstvom a formálnou súdržnosťou.

Hotel je koncipovaný ako vertikálne vytlačenie jeho obdĺžnikového pôdorysu, v jeho strede je vyrezaná séria dutín, ktoré vytvárajú mestské okno spájajúce vnútorné spoločenské priestory hotela s mestom a vytvárajúce sochárske formy, ktoré definujú verejné priestory hotela.

V hoteli Morpheus, ktorý je na úrovni terénu prepojený s okolitým trojpodlažným pódiom rezortu City of Dreams, sa nachádza 770 izieb, apartmánov a sky villas a jeho súčasťou sú aj občianske priestory, priestory na stretnutia a podujatia, herne, lobby atrium, reštaurácie, kúpele a strešný bazén, ako aj rozsiahle zázemie a pomocné priestory.

Text a Foto: www.zaha-hadid.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Zasadený dom

Zasadený dom od Paulíny Hovorka Architekti sa nachádza v srdci stredného Slovenska, na kopci…

Dior Ženeva

Spoločnosť Dior predstavila švajčiarsky butik v Ženeve, ktorý navrhol Christian de Portzamparc…

Zámok Ooidonk

Len kúsok od mesta Gent, v zákrute rieky Leie, sa nachádza elegantný a majestátny zámok Ooidonk.