Architektúra

Life Tree, Tulum, Mexiko

Štúdio DNA predstavuje architektonický projekt Strom života „Life Tree, Tulum, Mexiko“ s 20 hotelovými salónikmi, ktorý bol vytvorený pre prostredie s veľkou turistickou a krajinárskou hodnotou v lokalite prírodného charakteru v regióne Yucatán pri Atlantickom oceáne.

Komplex 20 hotelových salónikov, obklopených vegetáciou a prírodou a poskytujúcich jedinečné pocity v celom komplexe, všetky so zámkom na hornom poschodí. Prízemie je vyvinuté pre umiestnenie mnohých prírodných prvkov a spoločenských priestorov na relaxáciu a vychutnávanie prírody miesta a ponúka prírodné bazény, Gym Club, SPA, reštauráciu a Lounge Bar. Usporiadanie hniezdnych domov vo výške, umožňuje maximálnu viditeľnosť do prírodnej krajiny, v tichom a rezervovanom kontexte.

„Holistická komunita stromu života“ zakladá svoj dizajn na spoločenstve medzi prírodným prostredím, ktoré máme, a prirodzene inšpirovanou geometriou. Súbor objemov je usporiadaný spôsobom, ktorý podporuje začlenenie prístupových priestorov do vonkajšieho priestoru ako celku, čo umožňuje chápať architektúru ako niečo, čo by mohlo koexistovať s prírodou.

Z koncepčného hľadiska sa v DNA snažia o spojenie umenia a technológie a v tomto prípade sa snažili o spojenie prírody a architektúry, čo generuje slovo, ako ho v DNA nazývajú, „Archi-Nature“. Týmto spôsobom sa inšpirovali vtáčími hniezdami a od nich sa začína proces navrhovania v DNA. Tento projekt bol skôr o objatí prírody a džungle v Tulume než o oceáne, preto vznikol ikonický projekt z túžby vytvoriť strom života so stredom, okolo ktorého sa všetko točí a kde sa objavuje desať štruktúr hniezd. Zážitok umocňuje putovanie miestom po chodníkoch, výstup z chodníka na vrchol stromov a potom sa ocitnete vo vlastnom hniezde. Nakoniec, dnešný cestovný ruch sa musí viac orientovať na prírodu a na to, ako prežiť tieto jedinečné zážitky, aby ste sa domov vrátili nasýtení výnimočnými zážitkami.

Text a Foto: dna-barcelona.com

Nezávislý blog o všetkom čo ma zaujalo vo svete dizajnu, technológií, umenia a kultúry. 

Mohlo by sa Vám páčiť

Arne Maynard

Ústredným prvkom práce Arneho Maynarda ako záhradného dizajnéra je jeho schopnosť identifikovať…

Tyra House

Na základe koncepcie záhrady v údolí rieky Tyra, ktorú vytvorila spoločnost Zelený priestor, navrhli Fiala Architects…

Twin House Vilnius

Twin House – dva moderné domy v tradičnom štýle, navrhnuté štúdiom ArchLAB v starej štvrti mesta Vilnius, Litva.